گروه پژوهشی اندیشمند پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ ۰۰:۱۸
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع

انواع ویزا کانادا

اطلاعات تماس باما

کانادا کشوری در قاره آمریکای شمالی است که در بالای ایالات متحده واقع شده و به عنوان کشوری بسیار توسعه یافته شناخته می شود. تقاضای مردم برای سفر به کانادا طی چند سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش است، اما بیشتر مردم تعجب می کنند که چگونه می توانند به کانادا برسند.

ویزای کانادا چیست ؟

ویزای کانادا یک برچسب و نشانه ای است در گذرنامه شما که به شما اجازه می دهد وارد کشور کانادا شوید. این یک اجازه برای شما برای سفر به کشور است و از نظر قانونی قادر خواهید بود بطور موقت یا دائمی ساکن شوید.

گرفتن ویزا به کانادا بدین معنی است که کنسولگری کانادا یا سفارت کانادا در کشور خود تصمیم گرفتند که واجد شرایط باشید و شرایط ورود را برآورده می سازید. با این حال، هنگامی که در مرز گمرکی کانادا هستید، وظیفه مامورین مرزهای کانادا این است که که ارزیابی کنندآیا شما برای ورود به کانادا مناسب هستید یا خیر.

اگر به سؤالات مأمور خدمات مرزی کانادا (BSO) صادقانه و صحیح پاسخ دهید، آنها به شما اجازه ورود می دهند. در غیر این صورت اگر آنها گمان کنند که واجد شرایط ورود به سیستم نیستید، می توانند شما را رد کنند و از شما بخواهند حتی اگر ویزای کانادا دارید به کشور خود برگردید.

چه کسانی به ویزای کانادا نیاز دارند؟

افرادی از کشورهایی که فاقد ویزا یا موافقت نامه سفر الکترونیکی (ETA) با کانادا هستند، برای ورود به این کشور به ویزا نیاز دارند. به طور خاص مردم از حدود 148 کشور برای بازدید کار یا مهاجرت به کانادا به ویزا نیاز دارند.

اگر شما یکی از این متقاضیان هستید و به ویزای کانادا نیاز دارید، باید برای یکی از آنها درخواست کنید. بسته به نوع ویزای مورد نظر خود چند قدم کلی وجود دارد که باید انجام دهید.

انواع ویزا کانادا چیست؟

قبل از درخواست ویزای کانادا، ابتدا باید بدانید برای کدام ویزا می خواهید درخواست کنید. در اینجا انواع ویزاهای کانادا ذکر شده است:

 • ویزای ویزیتوری (توریستی)
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای کار
 • ویزای اقامت دائم
 • ویزای مهاجرت تجاری
 • ویزای برنامه اکسپرس اِنتری (ورود سریع)

شما باید یکی از انواع ویزاهای فوق را انتخاب کنید و انگیزه خود را به منظور اینکه چرا می خواهید به کانادا بروید را باید اثبات نمائید.

ویزاهای موقت کانادا

ویزاهای موقت کانادا به شخص اجازه می دهد برای مدت زمانی خاص که توسط کنسولگری کانادا یا مأمورین خدمات مرزی (BSO) تعیین می شود در کانادا بماند. این زمان معمولاً حداکثر 6 ماه است. با این حال، ویزای موقتی می تواند یک ویزای یکبار ورود یا چندبار ورود باشد.

ویزای یکبار ورود به شخص اجازه می دهد تنها یک بار وارد کانادا شود، 6 ماه بماند و سپس به کشور خود بازگردد. ویزای چندبار ورورد به شخص اجازه می دهد تا زمان انقضا ویزای خود چندین بار وارد کانادا شود و به طور موقت بماند.

در اینجا انواع ویزاهای موقت کانادا آورده شده است:

ویزای ویزیتوری کانادا یا ویزای توریستی اجازه می دهد تا دارنده برای اهداف گردشگری وارد کشور کانادا شود.
سوپر ویزای کانادا به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگهای شهروندان کانادایی یا ساکنان دائم کانادا اجازه می دهد تا برای اقامت طولانی از فرزندان یا نوه های خود دیدن کنند.
ویزای دیپلماتیک و رسمی به مقامات و دیپلمات های کشورهای خارجی اجازه ورود به کانادا را برای انجام وظایف و مقاصد رسمی می دهد.
ویزای حسن نیت به کلیه افرادی که واجد شرایط ویزای دیپلماتیک و رسمی نیستند تعلق می گیرد، اما به دلیل رتبه و مناصبشان از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. این افراد به عنوان مثال شامل اعضای هیئت های تجاری یا دیپلمات هایی که هدف گردشگری دارند.
ویزای تجاری کانادا به افرادی که با اهداف تجاری به عنوان افراد یا به عنوان گروهی از افراد تجاری به کانادا سفر می کنند داده می شود.
این ویزا به افرادی داده می شود که قصد اقامت موقت در کانادا و زایمان دارند. تولد در کانادا باعث می شود کودک به طور خودکار شهروند کانادایی شود.
ویزای اهدا کنندگان عضو به شخصی که قصد اهدای عضو به یک شهروند کانادایی یا اقامت دائم را دارد داده شود.
ویزای تسهیلگری به شهروندان کانادایی با تابعیت دوگانه داده می شود که دارای گذرنامه کانادایی نیستند اما دارای گذرنامه تابعیت دیگری هستند. ویزای تسهیلگری در ویزای تابعیت دیگر شخص به دلیل مشکلات شدید شخص دریافت گذرنامه کانادایی، مهر می شود.
ویزای دانشجویی کانادا به کسانی که پذیرش دانشگاه کانادا را دارند برای تکمیل تحصیلات داده می شود. اگر برای کمتر از 6 ماه برای تحصیل به کانادا می روید، فقط می توانید ویزای TRV را دریافت کنید اما برای بیش از 6 ماه تحصیل به ویزای دانشجویی احتیاج دارید.
ویزاهای کار موقت کانادا به آن دسته از افرادی داده می شود که دارای پیشنهاد شغلی در کانادا هستند و تا 6 ماه کار خواهند کرد. برای دریافت این ویزا، شخص باید نامه پیشنهادی برای شغل معتبر را از یک کارفرما ارائه دهد و واجد شرایط ویزای موقتی باشد.
این مجوز برای افرادی است که برای اهداف مختلف باید به کانادا بروند اما در غیر این صورت برای ویزا اقامت موقت (TRV) قابل قبول نیست. این مجوز فقط برای مدت زمانی که شخص باید در کانادا باشد صادر می شود به عنوان مثال 2 هفته برای کارگاه (Workshop).
ویزای کار در تعطیلات کانادا به جوانان 30 کشور داده می شود تا بتوانند در کانادا کار کنند و مسافرت کنند. این یک ویزای انتخاب تصادفی است به این معنی که متقاضیان تقاضاهای خود را ارسال کرده و منتظر می شوند تا بطور تصادفی انتخاب شوند تا برای پروانه کار درخواست کنند.

ویزاهای دائم کانادا

ویزای دائم کانادا ویزایی است که به دارنده اجازه می دهد تا بطور دائم در کشور مستقر شود. این موارد در غیر این صورت به عنوان ویزای مهاجرتی شناخته می شوند و به شرح زیر می توانند از انواع مختلفی برخوردار باشند.

برنامه سرمایه گذار مهاجر برای افرادی است که در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری می کنند و ارزش خالص آنها حداقل 800،000 دلار کاناداCAD است. آنها باید حداقل 400،000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنند و دولت این سرمایه گذاری را در مدت 5 سال بدون هیچ گونه بهره به آنها باز می گرداند.
ویزای استارت آپ کانادا برای افرادی است که به طور جداگانه در مشارکت در اقتصاد شرکت خواهند کرد. آنها باید حداقل 300،000 دلار کانادا ارزش خالص داشته باشند و متعهد باشند که حداقل یک سوم از مشاغل کانادایی را در اختیار داشته و مدیریت کنند، همچنین در مدت 3 سال از زمان حضور در این کشور ایجاد و حفظ اشتغال کنند.
ویزای خود اشتغالی افراد برای کسانی است که در کار، ورزش، فرهنگ و یا کشاورزی مهارت دارند و می توانند مشاغل خود را شروع کنند. این افراد باید نشان دهند که چگونه آنها تجارت و همچنین مهارت های خود را در آن مناطق خاص تأمین می کنند.
اگر شما یکی از مشاغل مورد نیاز در استان کانادا کبک را دارید و به زبان فرانسه مسلط هستید، می توانید در برنامه کارگران ماهر کبک درخواست کنید که به شما امکان می دهد به طور دائم در آنجا زندگی کرده و کار کنید.
ویزا اسپانسرشیپ (حمایت مالی) خانواده به همسران و فرزندان وابسته شهروندان کانادایی یا اقامت دائم اجازه می دهد تا برای همیشه به کانادا مهاجرت کنند.
این ویزا به مراقبان واجد شرایط برای مراقبت از سالمندان، معلولان یا کودکان داده می شود و در یک خانه خصوصی در کانادا زندگی می کنند.

ویزاهای اکسپرس اِنتری (ورود سریع)

برنامه اکسپرس اُنتری (ورود سریع) به کانادا یک برنامه مهاجرت الکترونیکی است که توسط دولت کانادا طراحی شده است. این برنامه اجازه می دهد تا مردم از سراسر جهان بر اساس مهارت های خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. موارد زیر بخشی از این برنامه است:

ویزای برنامه مهارت های تجاری فدرال (FSTP) به افرادی که از مشاغل واجد شرایط در حرفه هایی مانند:

 • نجاران
 • مکانیک هواپیما
 • عملگرهای جرثقیل
 • مکانیک تجهیزات سنگین
 • ماشینیست ها
 • ذوب آهن
 • جوشکار
 • لوله کش ها
 • برق و غیره

هستند تعلق می گیرد.

ویزا تحت برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) به افرادی که دارای حرفه های لازم هستند داده می شود. شما باید در مقطعی که قصد استفاده از آن را دارید و امتیازهای لازم را کسب کنید، بررسی کنید که چه نوع مشاغلی در کانادا نیاز دارد.

این ویزا تحت برنامه نامزد استانی به کارگران نیمه ماهر یا کم مهارت داده می شود که می توانند با وجود کارشان در اقتصاد کانادا نقش داشته باشند. کارگران در استانهایی از کانادا قرار می گیرند که تقاضا برای کار آنها بیشتر است.

ویزای دائمی کلاس تجربه کانادایی به كسانی كه ویزای دانشجویی موقت یا ویزای موقت كارگران داده می شود و می خواهند به اقامت دائم تغییر وضعیت دهند. آنها یا تحصیلات و یا تجربه کار در کانادا دارند و در جامعه کانادا مستقر شده اند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر از 0 تا 100 ویزاهای مختلف کانادا و هزینه های مختلف زندگی، تحصیل، حقوق مشاغل مختلف، خرید و اجاره منزل در کانادا و ... و نحوه ثبت نام ویزای کانادا به کتاب «وکیل خودت باش» راهنمای جامع مهاجرت به کانادا برای اولین بار در ایران جلد 1، 2 و 3 از انتشارات هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند مراجعه فرمائید و یا می توانید در Workshop های آموزشی مهاجرت به کانادا هلدینگ اندیشمند شرکت کرده و از راه های مهاجرت به کانادا و از راه های افزایش شانس ویزای کانادا بهره مند شوید.

همین حالا اقدام کنید و مشاوره تخصصی مهاجرت و اپلای خود را از کارشناسان متخصص در یافت کنید