گروه پژوهشی اندیشمند سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ۰۵:۰۳
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
برای داشتن سفر ایمن چه اقداماتی انجام دهیم؟ ۱۴۰۰-۰۵-۱۵
برای داشتن سفر ایمن چه اقداماتی انجام دهیم؟

برای داشتن سفر ایمن چه اقداماتی انجام دهیم؟

برای رفتن به سفر داشتن یک برنامه ریزی دقیق بسیار ضروری می باشد و اگر فردی یک سری نکات ایمنی را رعایت نکند دچار مشکلاتی خواهد شد. به طور مثال سرویس کردن کامل خودرو اگر صورت نگیرد مسایل و مشکلات مادی و جانی جبران ناپذیری را در افراد ایجاد می کند.

برای رفتن به سفر داشتن یک برنامه ریزی دقیق بسیار ضروری می باشد و اگر فردی یک سری نکات ایمنی را رعایت نکند دچار مشکلاتی خواهد شد. به طور مثال سرویس کردن کامل خودرو اگر صورت نگیرد مسایل و مشکلات مادی و جانی جبران ناپذیری را در افراد ایجاد می کند.

حال اگر نکات ایمنی رعایت نشود قطعاً سفر برایتان لذت بخش نخواهد بود و دردسرهای بسیاری را خواهید کشید. برای داشتن یک سفر آرام و خاطره انگیز لازم است یک سری نکات ایمنی که در ادامه برایتان بازگو می کنیم را رعایت نمائیم.

 • تمام تجهیزات مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشیم
 • توجه به نکات ایمنی در رانندگی
 • محل اقامت را از قبل تعیین کرده باشید.
 • جعبه کمک های اولیه را در وسایل های خود حتماً قرار دهید.
 • سرویس کامل خودرو
 • بررسی شرایط جوی هوا و جاده
 • داشتن تجهیزات لازم برای جلوگیری از سرقت خودرو

نکات مورد نیاز برای داشتن سفر ایمن

برای این که سفر بی خطری را تجربه کنیم باید به نکات زیر توجه نمائیم.

 • با سرعت مناسب رانندگی کنیم
 • استفاده از تجهیزات ایمنی مانند کمربند ایمنی
 • در زمان خستگی حتماً در یک جای مناسب خودرو را نگه داشته و یک ساعتی استراحت نمائید.
 • داشتن تمرکز و دقت در رانندگی
 • استراحت خوب
 • رعایت فاصل با خودروی جلویی

اگر فردی در یک مسیر طولانی رانندگی می کند می تواند برای جذاب کردن سفر خود هر 3 ساعت 1 بار در گوشه امنی  از جاده پارک نماید و چند دقیقه ای استراحت کند و یا یک چای و خوراکی نوش جان نماید.

بسیاری از حوادث جاده ای به دلیل خواب آلودگی و یا خستگی افراد می باشد

حواستان باشد داشتن آمادگی قبل از سفر بسیار حائز اهمیت می باشد تا با خیال راحت و آرامش و اطمینان خاطر سفر را آغاز نمائید.

حواستان باشد قبل از حرکت وضعیت جاده از نظر ترافیک را بررسی نمائید هم چنین از شرایط و وضعیت آب و هوای مسیر و مقصد اطلاعات لازم را کسب نمائید تا دچار مشکل نشوید.

اقداماتی برای جلوگیری از سرقت خودرو

از دلایل بسیار مهم سرقت خودرو قیمت بالای خودرو می باشد .به همین دلیل داشتن امنیت و استفاده از تجهیزات غیر سرقت بسیار ضروری می باشد تا ایمنی و امنیت خودرو حفظ شود .یک سری نکات مهم را برای جلوگیری از سرقت برایتان بازگو می کنیم.

 • هرگز خودرویتان را در محل خلوت و یا بدون نور پارک نکنید.
 • حال اگر مجبور به پارک کردن خودرو در یک خیابان خلوت هستید حتماً آن را در جلوی یک بانک و یا جایی که دوربین دارد پارک نمائید.
 • استفاده از دزدگیر هایی با حساسیت بالا بسیار ضروری می باشد و نصب آن را به افراد ماهر بسپارید.
 • خوشبختانه امروزه به دلیل پیشرفت علم دزدگیرهایی وارد بازار شده است که به شکل اتومات با پلیس تماس می گیرد و از استارت اتومات خودرو جلوگیری می نماید و برق خودرو را قطع می کند.
 • هرگز وسایل های با ارزشتان را در داخل خودرو قرار ندهید.
 • وسایل های صوتی قابل جدا شدن را از خودرو خارج نمائید.
 • در این میان علاوه بر استفاده از دزدگیر بهتر از تجهیزات ایمنی دیگر مانند قفل فرمان و قفل چرخ و قفل پدال استفاده نمائید.

قفل فرمان و قفل پدال از اهمیت  بسیار بالایی برخوردار است. زیرا احتمال دزدیدن خودروی شما را به حداقل می رساند.

KILL SWITCH  چیست؟

KILL SWITCH  یک تکنولوژی پیشرفته می باشد که باعث قطع جریان برق خودرو می شود و مانع از روشن شدن آن می کند.

هم چنین افراد با نصب GPRS موقعیت یاب خودرو می توانند در صورت دزدیده شدن خودرو محل سرقت را کشف نموده و خودروی خود را پیدا نمایند.

بعضی مواقع هم با وجود تمام این تجهیزات باز خودور سرقت می شود و قابل پیدا شدن نیست .دراین میان داشتن بیمه بدنه و هم چنین استفاده از پوشش سرقت در بیمه بدنه به شما کمک شایانی خواهد کرد .حتی اگر وسایل های خودرویتان سرقت شود بیمه بدنه هزینه ای را پرداخت می نماید.

امروزه سرقت خودرو بسیار زیاد شده است در این میان داشتن دوربین های کوچک در داخل خودرو به شما کمک شایانی خواهد کرد که از سارقان فیلم می گیرد و به گوشی شما نمایش داده می شود.

قطعاً تجهیزات مناسب سرقت خودرو شما را به حداقل می رساند.

یکی دیگر از فعالیت هایی که باید قبل از سفر حتماً انجام دهید، خرید بیمه سفر برای آرامش در سفر هست. وقتی از بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی استفاده می کنید خیالتان راحت است که اگر اتفاقی افتاد و شما دچار حادثه یا بیماری شدید می توانید از این بیمه ها استفاده کرده و در نهایت هزینه ها را از بیمه دریافت کنید و نیازی به پرداخت مبالغ مربوط به حوادث غیرمترقبه یا بیش بینی نشده نداشته باشید.


:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

برای رفتن به سفر داشتن یک برنامه ریزی دقیق بسیار ضروری می باشد و اگر فردی یک سری نکات ایمنی را رعایت نکند دچار مشکلاتی خواهد شد. به طور مثال سرویس کردن کامل خودرو اگر ... [لینک]


برچسب ها
.
اخبار مرتبط
برای داشتن سفر ایمن چه اقداماتی انجام دهیم؟
برای رفتن به سفر داشتن یک برنامه ریزی دقیق بسیار ضروری می باشد و اگر فردی یک سری نکات ا
۱۴۰۰-۰۵-۱۵
دانشگاه شریف بدون تقلب علمی
دکتر فتوحی ریاست دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد آیین نامه داخلی این دانشگاه در خصوص تقلب
۱۳۹۷-۱۰-۲۹
بررسی سهم حوزه و دانشگاه در ثبت پایان نامه
در بررسی های انجام گرفته توسط مدیرعامل پژوهشگاه ایران داک سهم حوزه های علمی در ثبت پایا
۱۳۹۷-۱۰-۲۷
پژوهشکده تدوین پایان نامه
دانشگاه علامه طباطبایی و شورای تحول علوم انسانی از همکاری مشترک برای راه اندازی پژوهشکد
۱۳۹۷-۱۰-۲۴
دوره دوم ارزیابی کیفی دانشگاه های علوم پزشکی از بهمن
بنابه گزارشی از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرحله دوم روند ارزیابی کی
۱۳۹۷-۱۰-۲۴
فارغ التحصیلی اولین دانشجوی دانشکده دامپزشکی تبریز
نخستین دانشجوی خارجی دانشکده دامپزشکی تبریز موفق شد از پایان نامه خود در مقطع ارشد دفاع
۱۳۹۷-۱۰-۲۳
بررسی تفاوت انجام پایان نامه و انجام پروژه کسر خدمت
پایان نامه و پروژه کسر خدمت دارای تفاوت ها و شباهت هایی هستند که در این بخش این تفاوت ه
۱۳۹۷-۱۰-۲۰
الزام بانک ها برای تخصیص بخشی از بودجه پژوهشی به طرح های تحقیقاتی
منصور کبگانیان دبیر ستاد اجرای نقشه جامع علمی کشور از ابلاغ آیین نامه الزام بانک ها به
۱۳۹۷-۱۰-۰۵
کاهش اشتیاق به مطالعه
حسینی کاشانی مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم  اعلام کرد با توجه به بررسی های ان
۱۳۹۷-۱۰-۰۲
بررسی فرمت نگارش متون در پایان نامه
برای نگارش یک پایان نامه بایستی فرمت خاصی رعایت شود این فرمت شامل اندازه کلمات، فاصله ک
۱۳۹۷-۱۰-۰۲
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

برای داشتن سفر ایمن چه اقداماتی انجام دهیم؟
برای رفتن به سفر داشتن یک برنامه ریزی دقیق بسیار ضروری می باشد و اگر فردی یک سری نکات ایمنی را رعایت نکند دچار مشکلاتی خواهد شد. به طور مثال سرویس کردن کامل خودرو اگر صورت نگیرد [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

اخذ ویزای کانادا

ویزای pr کانادا چیست؟  prمخفف عبارت permanent residence است. این ویزا مخصوص افرادی است که اقامت دائم کانادا را دارند. اشخاصی که اقامت دائم کانادا را کسب کرده‌اند شهروند کانادا م[...]


مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری (Express Entry) یا ورود سریع

مهاجرت به کانادا برای افرادی که به دنبال کیفیت بهتر زندگی هستند، یکی از بهترین گزینه ها در جهان است. این امر فرصت های بسیاری برای پیشرفت شغلی و همچنین تقویت شخصی ایجاد می کند. در این بخش [...]


الزامات ویزای کانادا + عکس ویزای کانادا

ویزای کانادا

بسته به کشور محل اقامت شما ، اگر می خواهید به کانادا مراجعه کنید ، ممکن است نیاز به درخواست ویزای کانادا داشته باشید. در اینجا کشورهایی که برای س[...]

یک مرکز مشاوره کنکور خوب چيست و چگونه است؟

[...]


چاپ مقاله – مقاله کنفرانسی

یکی از سوال های رایج در مورد چاپ مقاله مربوط به چاپ قالات کنفرانسی است. آیا چاپ این مقالات در مجلات علمی همچون ISI امکان پذیر است؟

[...]

نگارش و چاپ مقاله در مجلات ISI

برای نگارش مقاله ISI در ابتدا باید با اصول مقاله نویسی علمی آشنا شویم. در این بخش شما را در حیطه نگارش، اکسپت و چاپ مقالات علمی راهنمایی می کنیم.

[...]

چگونه متوجه مرتبط بودن حیطه مقاله خود با حیطه نشریه شویم؟

اسکوپ نشریه بیان کننده اهداف و حیطه موضوعی آن نشریه است. چیزی که نشریه می خواهد به آن دست پیدا کرده و آن را به خوانندگان خود برساند.

[...]

یک ناشر چه مواردی را باید رعایت کند؟

ناشران نیز در کنار نویسندگان و سایر افراد که در تولید و چاپ یک کتاب یا مقاله مشارکت دارند، باید یک سری اصول اخلاقی مربوط به نشر را رعایت کنند تا مشکلی در کار به وجود نیاید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

نحوه انجام پروپوزال در مقطع دکتری

ارائه یک پروپوزال با کیفیت می تواند تاثیر زیادی بر روی روند انجام پایان نامه و درک بهتر اهداف مساله داشته باشد. در این بخش به نحوه انجام پروپوزال دکتری خواهیم پرداخت.

[...]

نگارش چکیده در پایان نامه و مقاله

نگارش چکیده در پایان نامه و سایر نوشته های علمی همچون مقاله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این بخش با نحوه نگارش یک چکیده خوب برای پایان نامه آشنا خواهیم شد.

[...]

انجام پایان نامه – مشاوره پایان نامه

نگارش پایان نامه یکی از بخش های ضروری در تحصیلات تکمیلی است. در این بخش در مورد نحوه نگارش آن و همکاری در انجام پایان نامه صحبت خواهیم کرد.

[...]

ارزیابی نشریات - سامانه ارزیابی نشریات دانشگاه آزاد چیست؟

سامانه ارزیابی نشریات دانشگاه آزاد، سامانه ای است که به بررسی نشریات دانشگاه آزاد اسلامی در بازه های زمانی مختلف می پردازد و به آن ها امتیاز می دهد.

[...]

چاپ مقاله – مجلات داخلی معتبر

مجلات علمی زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که سالانه مقالات بسیاری در آن ها به چاپ می رسد. در این بین مجلات ایرانی نیز به چشم می خورند که توانسته اند بالاترین درجات علمی را از آن خود کنند.[...]


چاپ مقاله علمی در مجلات معتبر سراسر دنیا

چاپ مقاله در مجلات علمی معتبر یکی از بهترین راه ها برای انتقال علم است. مجلات به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند که این تقسیم بندی اعتبار هر یک از آن ها را مشخص می کند. در این بخش به چ[...]