گروه پژوهشی اندیشمند شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
انجام پایان نامه مالی و حسابداری ۱۳۹۷-۱۱-۲۷
راهنمای نگارش پایان نامه حسابداری

راهنمای نگارش پایان نامه حسابداری

حسابداری به مجموعه ای از تجارت ها و کسب و کارهایی منتسب است که برای پیگیری دقیق حساب ها، صندوق و معاملات بین یک کارخانه و سرمایه داران مختلف آن، یعنی مشتریان و شرکا طراحی شده است. حسابداری در نوع عامیانه آن به اندازه خود تجارت قدمت دارد، اما حسابداری به شیوه نوین خود به رنسانس ایتالیایی که در آن کلید اختراعات و خلاقیت ها و استانداردها در چگونگی ارائه حسابداری دیده شده است، بر می گردد. از آن زمان به بعد، حسابداری اهمیت فراوانی در اقتصاد و حقوق تجاری، و استراتژی های فرضی به علاوه سود اصلی آن به عنوان یک فن تجاری به دست آورد. حسابداری نه تنها به قلب تجارت بلکه به سیاست های عمومی (مانند تعرفه ها و نظام های تجاری) نزدیک است، پس یک پایان نامه حسابداری می تواند طیف وسیعی از موضوعات را در بر بگیرد. همانطور که گفته شد، حسابداری یک موضوع خاص است و اغلب حاوی اصطلاحات فنی و مفاهیم ریاضی است که برای اشخاص خارجی نامفهوم است. تعریف پایان نامه حسابداری یک مساله ساده ای برای اطمینان حاصل کردن از این است که پایان نامه در پایه و اساس اغلب کارهای پذیرفته شده و استاندارد حسابداری (مانند متمایز کردن از کارهای مالی) ریشه دوانده است.
 

راهنمای نگارش پایان نامه حسابداری

تعریف پایان نامه حسابداری

حسابداری به مجموعه ای از تجارت ها و کسب و کارهایی منتصب است که برای پیگیری دقیق حساب ها، صندوق و معاملات بین یک کارخانه و سرمایه داران مختلف آن، یعنی مشتریان و شرکا طراحی شده است.

حسابداری در نوع عامیانه آن به اندازه خود تجارت قدمت دارد، اما حسابداری به شیوه نوین خود به رنسانس ایتالیایی که در آن کلید اختراعات و خلاقیت ها و استانداردها در چگونگی ارائه حسابداری دیده شده است، بر می گردد. از آن زمان به بعد، حسابداری اهمیت فراوانی در اقتصاد و حقوق تجاری، و استراتژی های فرضی به علاوه سود اصلی آن به عنوان یک فن تجاری به دست آورد. حسابداری نه تنها به قلب تجارت بلکه به سیاست های عمومی (مانند تعرفه ها و نظام های تجاری) نزدیک است، پس یک پایان نامه حسابداری می تواند طیف وسیعی از موضوعات را در بر بگیرد. همانطور که گفته شد، حسابداری یک موضوع خاص است و اغلب حاوی اصطلاحات فنی و مفاهیم ریاضی است که برای اشخاص خارجی نامفهوم است. تعریف پایان نامه حسابداری یک مساله ساده ای برای اطمینان حاصل کردن از این است که پایان نامه در پایه و اساس اغلب کارهای پذیرفته شده و استاندارد حسابداری (مانند متمایز کردن از کارهای مالی) ریشه دوانده است.

تحقیق درباره پایان نامه حسابداری شما

چیزی به عنوان پایان نامه حسابداری عمومی وجود ندارد، فقط پایان نامه هایی که بر پایه موضوعات و درخواست های خاص باشند، برای مثال، در بازرسی و نظام های تنظیمی، اوراق سرمایه گذاری، پیش بینی های مدیریتی، تصمیمات استراتژیک و غیره. به این صورت، تحقیق در مورد پایان نامه حسابداری به این بستگی دارد که تمرکز خاص شما در کجا به سایر مباحث برخورد می کند. برای مثال، اگر شما مطالعه ای تحت عنوان راهی که روش حسابداری یک کمپانی روی سهام آن اثر می گذارد را انتخاب کنید، تحقیق پایان نامه شما حالت گردهمایی و مقایسه دو سری داده را به خود می گیرد که باید تصمیم بگیرید این داده ها رابطه ای باهم دارند یا خیر. از جهت دیگر، اگر شما مطالعه راجع به این موضوع را انتخاب کنید که آیا یک حسابرس واقعا بی طرف است، تحقیق در مورد پایان نامه شما را به انواع مختلفی از داده ها می رساند، مثلا اطلاعاتی در مورد وضعیت منافع مربوط به حسابرسان را نشان می دهد.

سازمان دهی پایان نامه حسابداری

در میان هم نوعان خود در نوشته های کسب و کار، مانند پایان نامه های اقتصادی و مالی، پایان نامه حسابداری ملزم به رعایت ساختار عمومی رو به رو است: مقدمه، پیشینه پژوهشی، روش شناسی، استدلال، نتیجه گیری و منابع. در سازمان بندی پایان نامه حسابداری خود، در ذهن داشته باشید که چارت ها، نمودارها و سایر موارد دیداری ممکن است بخش مهمی از استدلال های شما باشد، و اگر بیشمار باشند باید در ضمیمه پایان نامه به آن ها اشاره شود (ضمیمه بعد از نتیجه گیری نوشته می شود). در این طرح کلی گسترده، تنوع زیادی وجود دارد، مخصوصا در قسمت استدلال، و راه های زیادی برای حرکت کردن وجود دارد. اگر بخش عمده استدلال های شما مقایسه روش های حسابداری بین المللی باشد، باید سازمان دهی پایان نامه خود را وارونه انجام دهید، برای مثال توسط ساختن جدولی برای روش های بین المللی حسابداری، بحث در مورد بحث های جالب تر از این مقایسه، و تصمیم گیری راجع به اینکه چگونه ادبیات حسابداری موجود با موضوع انتخاب شده برخورد می کند.

احتمالات یک پایان نامه حسابداری

دو نوع پایان نامه حسابداری وجود دارد: آنهایی که باید ارتباط نزدیک به یک موضوع یا مورد خاص (همانطور که گفته شد، برای مثال، توسط عنوان یک مقاله) داشته باشند، و آنهایی که نویسنده راه گریزی برای انتخاب پایان نامه دارد، تا جایی که آن موضوع نسبتا به حسابداری مرتبط باشد. در این مورد، موضوعات پایان نامه از روش اول بیشتر است. ممکن است، برای مثال، برای نوشتن یک پایان نامه حسابداری که نقش اساسی حسابداری در رمان های چارلز دیکنز را مورد بحث قرار دهد، با ملاحظه این که سازمان حسابداری با شخصیت های سیاسی یک کشور مشابه هستند، یا بحث در مورد تاثیری که روش های بین المللی حسابداری – مانند تعرفه ها و مالیات برون مرزی - بر روابط اجتماعی می گذارند. مزیت پیگیری کردن این نوع موضوعات برای پایان نامه حسابداری این است که به خواننده اجازه می دهد متن را راحت تر متوجه شود. از لحاظ دیگر، اگر نویسنده این پایان نامه پیش زمینه قابل اطمینانی در حسابداری داشته باشد، می تواند یک پایان نامه خوب از میان تعداد زیادی نشریه در زمینه حسابداری و تئوری روش حسابداری استخراج کند، نویسنده یک پایان نامه حسابداری می تواند تمرکز خود را روی روش های حسابداری یک کشور خاص که در تئوری عمومی ذکر یا تحلیل نشده است بگذارد. این نوع پایان نامه های حسابداری می توانند سهم خاصی را در این رشته داشته باشند.

20 عنوان برای پایان نامه حسابداری که باعث خیره شدن حضار می شود 

حسابداری می تواند مبحث جالبی باشد، و موضوعات زیادی وجود دارد که بشود در مورد آن ها صحبت کرد. فقط افراد مشخصی قادر به تحصیل در رشته حسابداری یا در قدم بالاتر گرفتن کارشناسی ارشد در این رشته هستند.

شما تمام کلاس ها و امتحانات را پشت سر گذاشته اید و آماده هستید که این کار را به اتمام برسانید. فقط یک کار مانده است که باید انجام دهید – پایان نامه تان.

گاهی اوقات رسیدن به عنوانی مناسب برای پایان نامه سخت است. البته، شما چیزی می خواهید که توجه خواننده را جلب کند و برای خود شما نیز جالب باشد، زیرا زمان زیادی را صرف انجام آن خواهید کرد.

برای کمک به شروع کردن و الهام گرفتن شما، فهرست 20 ایده در زیر گذاشته شده است:

1.سرمایه شخصی: بهترین راه برای مدیریت سرمایه شخصی چیست؟

2.مالیات: به عنوان شهروند نیاز است چه چیزهایی را بدانیم؟ (یا به عنوان مدیران کسب و کار).

3.نقدینگی: چگونه نقدینگی روی کسب و کارهای کوچک تاثیر می گذارد؟

4.سرمایه گذاری کسب و کار: کسب و کارها چگونه سرمایه خود را افزایش می دهند؟

5.وام: چگونه می توان آن را مدیریت کرد یا کاملا از آن دوری کرد؟

6.لیست حقوق: چه سیستم هایی کارآمدتر هستند؟

7.بازرسی: چرا این موضوع مهم است؟

8.بازارهای مالی: چه نقشی در اقتصاد بازی می کنند؟

9.بازارهای مالی خارجی: سرمایه گذاری های خارجی چگونه روی بازارهای مالی خارجی تاثیر می گذارند؟

10.سیستم های اطلاعاتی حسابداری: اینترنت چه تاثیری روی سیستم های اطلاعاتی حسابداری می گذارد؟

11. حسابداری برون مرزی: چه زمانی غیر قانونی است؟

12.کارهای حسابداری: دانشجویان چگونه میتوانند مطالبی که آموخته اند را استفاده کنند؟

13.اصول اخلاقی: نگاهی به اصول کاری و اخلاقی صحیح در این زمینه.

14.تکنولوژی های جدید: حسابداری چه تغییراتی در طول تاریخ کرده است؟

15.استانداردهای حسابداری: آیا واقعا تاثیر گذار هستند؟

16:بانکداری: چه نوع سیستم حسابداری در بانکداری استفاده می شود؟

17.تاریخ: نگاهی کلی به حسابداری.

18.سهام بازار: برای سرمایه گذاری مناسب چگونه از حسابداری استفاده کنیم؟

19.تجارت: چگونه می توانید از حسابداری موثر با تجارت استفاده کنید؟

20.جوانب آینده: حسابداری در آینده چه مسیری را طی خواهد کرد؟

با این 20 موضوع برای پایان نامه حسابداری، شما در جایگاهی هستید که ذهن خود را روی یک موضوع متمرکز کنید و یک مقاله بسیار خوب بنویسید. به پاسخ سوالات بالا فکر کنید، سپس قادر خواهید بود به موضوعی مناسب برسید. وقتی عنوان پایان نامه خود را داشته باشید، می توانید شروع به نوشتن کنید.

به منابع توجه کنید. آیا از قبل چندین منبع برای موضوعی مشخص داشته اید؟ به یاد داشته باشید که آن ها باید منابع علمی باشند نه سایت هایی که پایه و اساس معتبری ندارند.

آیا مقاله ای دارید که سال قبل یا برای کلاس قبلی نوشته باشید؟ می توانید آن ایده را گسترش دهید، یا موضوع جدیدی به آن اضافه کنید و آن را تبدیل به یک پایان نامه تمام عیار کنید.

راه های زیادی برای انتخاب موضوع برای پایان نامه حسابداری وجود دارد، و لازم نیست حتما خشک باشد. موضوعی پیدا کنید که به آن علاقه داشته باشید. برای پیدا کردن موضوع کارشناسی ارشد خود از عناوین بالا استفاده کنید.

 

در صورت تمایل  به اخذ مشاوره و یا سفارش کار اینجا کلیک نمایید.

نام نویسنده: سینا لطفی


   رای :
:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

آگاهی از هزینه ها پیش از مهاجرات به کانادا می تواند در برنامه ریزی برای زندگی در این کشور کمک کننده باشد. بدین منظور موسسه اندیشمند اقدام به ارائه قیمت اقلام ضروری برا ... [لینک]

مهندسی برق یکی از رشته های مهم و پر طرفدار شاخه مهندسی است که با طراحی، کاربرد و توسعه سیستم های الکتریکی در ارتباط است. انجام پایان نامه و به ویژه پایان نامه برخی رشت ... [لینک]

اغلب دانشجویان باور دارند که انجام پایان نامه یکی از سخت ترین وظایف دوران تحصیل است و از انجام دادن آن وحشت دارند. استفاده از یک مشاور به شما کمک می کند تا این مرحله ر ... [لینک]


.
مقالات مرتبط
معرفی رشته برق و انجام پایان نامه در این رشته
مهندسی برق یکی از رشته های مهم و پر طرفدار شاخه مهندسی است که با طراحی، کاربرد و توسعه سیستم های الکتریکی در ارت...
۱۳۹۸-۰۹-۲۰
ارائه مشاوره برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری
اغلب دانشجویان باور دارند که انجام پایان نامه یکی از سخت ترین وظایف دوران تحصیل است و از انجام دادن آن وحشت دارن...
۱۳۹۸-۰۹-۱۹
تفاوت نحوه انجام پایان نامه معماری با سایر رشته ها
پایان نامه یا طراحی نهایی یکی از قسمت های مهم در رشته معماری است. در این رشته دانشجویان مقاطع کارشناسی نیز موظف ...
۱۳۹۸-۰۹-۱۸
نکات کاربردی برای انجام رساله دکتری
انجام رساله دکتری اغلب در ماه های آخر این مقطع و پس از سال ها تلاش دانشجو برای تحصیل و کسب دانش صورت خواهد گرفت....
۱۳۹۸-۰۹-۱۷
پروپوزال پایان نامه و نوآوری پژوهش
یک پژوهش برای اینکه مورد استقبال قرار گیرد باید دارای نوآوری و خلاقیت باشد. به همین منظور در قسمت پروپوزال پایان...
۱۳۹۸-۰۹-۰۷
نکاتی برای نگارش پایان نامه
در ابتدا یک پایان نامه باید نشان دهنده این باشد که شما می توانید از یک پروژه به یک نتیجه حقیقی دست پیدا کنید. ان...
۱۳۹۸-۰۹-۰۵
برای استخراج کتاب از پایان نامه رعایت چه نکاتی لازم است؟
همانطور که در مقالات گذشته تاکید کردیم، استخراج کتاب از پایان نامه فواید بسیاری برای دانشجو دارد و سطح علمی او ر...
۱۳۹۸-۰۸-۲۵
چند نکته برای نوشتن یک پروپوزال خوب
نوشتن پروپوزال پایان نامه یکی از مهم ترین کارها برای هر دانشجویی است. پروپوزال یک طرح کلی از پژوهشی است که شما ق...
۱۳۹۸-۰۸-۲۳
چگونگی تبدیل پایان نامه به کتاب
تبدیل پایان نامه به کتاب یکی از کارهایی است که به ارتقاء علمی دانشجو کمک زیادی می کند. اغلب پایان نامه ها فقط در...
۱۳۹۸-۰۸-۲۲
تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری
چاپ کتاب تاثیر بسیار زیادی روی موفقیت شما در مصاحبه دکتری دارد و امتیاز بزرگی برای شما به حساب می آید. همانطور ک...
۱۳۹۸-۰۷-۲۱
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
نگارش و چاپ مقاله

انجام مقاله به شما اجازه می دهد که افکار و ایده های خود را به طور منطقی مرتب، خوانا و قابل فهم کنید. مقاله ها اصولا با مقدمه ای از ایده ی اصلی مقاله شروع می شوند و با متن اصلی ادامه پیدا می کنند و ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
داوری مقالات – انواع داوری

مقالات به منظور چاپ در نشریات مورد قضاوت قرار گرفته و داوری می شوند. این داوری به منظور بالا بردن دقت مقاله و کمک به ارتقای آن است. در اینجا انواع روش ها در داوری مقالات را به شما معرفی خواهیم کرد. ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
نگارش تز و رساله دکتری

رساله دکتری روند مشخص و خاص خود برای نگارش را داراست و از این رو که بسیاری از دانشجویان با توجه به ضیق وقت توان دریافت کلیه مطالب را در دانشگاه ندارند لازم دانشتسم تا کلیات نگارش تز دکتری را به صور ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
اپلای و بورسیه تحصیلی

در سال 2010 در حدود 34 میلیون نفر در کانادا زندگی می کردند. کانادا به عنوان یک کشور دارای سه قشر بنیانگذار است: بومی، فرانسوی و انگلیسی. با این حال در طول تاریخ کشور مهاجرت همچنین نقش مهمی در ایجاد ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

راه اندازی 5 مرکز فناوری در دانشگاه امیرکبیر
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: در 5 دانشکده  امیرکبیر 5 مرکز نوآوری تاسیس می شود. [...]
ثبت نام در دوره سیزدهم آزمون پزشکی از کارشناسی از دی ماه آغاز خواهد شد
جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از کارشناسی برای سال تحصیلی 1400-1399 در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشخص شد. ثبت نام در سیزدهمین دوره پذیرش این آزمون از اول دی ماه سال جاری آغاز خواهد [...]
تا به حال بیش از 37 هزار نفر در کنکور ارشد سال 99 شرکت کرده اند
مشاور عالی سازمان سنجش عنوان کرد: تا به حال 37 هزار نفر داوطلب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 و نیز المپیاد علمی دانشجویی شده اند. [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

مهاجرت به کانادا

آگاهی از هزینه ها پیش از مهاجرات به کانادا می تواند در برنامه ریزی برای زندگی در این کشور کمک کننده باشد. بدین منظور موسسه اندیشمند اقدام به ارائه قیمت اقلام ضروری برای زندگی در کشور کانا[...]


هزینه های زندگی در مراکز استانهای کانادا(بخش دوم)

اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور امروزه دغدغه بسیاری از ایرانیان شده است، منجمله دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند. بنابراین آگاهی تقریبی از هزینه ها می تواند بسی[...]


معرفی استان های کانادا و هزینه زندگی در آن ها(بخش اول)

مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای آن امروزه یکی از دغدغه افرادی شده است که قصد عزیمت از کشور را دارند. به همین دلیل موسسه اندیشمند اقدام به ارائه کلیه مشخصات و نیاز های لازم برای مهاجرت به کان[...]

ملاک های انتخاب موضوع برای پژوهش

برای انجام پژوهش در قالب طرح های پژوهشی، مقاله و یا پایان نامه در ابتدا لازم است که یک موضوع مناسب داشته باشیم. موضوعی که کاربردی بوده و ارزش صرف زمان و هزینه را داشته باشد. برای انتخاب م[...]


بعد از ریجکت مقاله چه اتفاقی خواهد افتاد؟

وقتی مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، باید منتظر جواب آن ها بمانید. در برخی مواقع مقاله شما پذیرفته نخواهد شد. اگر این اتفاق افتاد، چه کاری باید انجام دهید؟

[...]

چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری

یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است.

[...]

یک ناشر چه مواردی را باید رعایت کند؟

ناشران نیز در کنار نویسندگان و سایر افراد که در تولید و چاپ یک کتاب یا مقاله مشارکت دارند، باید یک سری اصول اخلاقی مربوط به نشر را رعایت کنند تا مشکلی در کار به وجود نیاید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

چگونه به یک داور متخصص تبدیل شویم؟

برای رسیدن به موفقیت در دنیای علم، محققان تازه کار همیشه به دنبال فرصتی برای نمایش دانش، مهارت ها و جسارت خود هستند. یکی از گام های کلیدی برای فتح قله موفقیت در این زمینه، داوری تخصصی است[...]

معرفی رشته برق و انجام پایان نامه در این رشته

مهندسی برق یکی از رشته های مهم و پر طرفدار شاخه مهندسی است که با طراحی، کاربرد و توسعه سیستم های الکتریکی در ارتباط است. انجام پایان نامه و به ویژه پایان نامه برخی رشته های مهندسی از جمله[...]


ارائه مشاوره برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری

اغلب دانشجویان باور دارند که انجام پایان نامه یکی از سخت ترین وظایف دوران تحصیل است و از انجام دادن آن وحشت دارند. استفاده از یک مشاور به شما کمک می کند تا این مرحله را راحت تر طی کنید.[...]


تفاوت نحوه انجام پایان نامه معماری با سایر رشته ها

پایان نامه یا طراحی نهایی یکی از قسمت های مهم در رشته معماری است. در این رشته دانشجویان مقاطع کارشناسی نیز موظف به ارائه پایان نامه هستند. پایان نامه های رشته معماری اغلب بر محور طراحی یک[...]

چگونه مقالات علمی را رایگان دانلود کنیم؟

یکی از مشکلاتی که دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری با آن مواجه هستند، عدم دسترسی به مقالات و پایان نامه های انگلیسی به روز است. تعدادی سایت داخلی و خارجی وجود دارند که با دریافت مبلغ اندکی به[...]


چگونگی رفع تشابه با استفاده از سامانه های مشابهت یاب

پدیده سرقت علمی مساله ای بسیار ناخوشایند است. به این معنی که شخصی از ایده و نوشته های شما بدون اجازه استفاده کرده و آن را به نام خود ثبت کند. این موضوع تا قبل از به وجود آمدن سیستم های مش[...]


شش راه برای پیدا کردن مقالات دسترسی آزاد در نشریات الزویر

ما در الزویر در حال افزایش تعداد نشریات دسترسی آزاد خود بوده ایم و در حال حاضر 56 نشریه دسترسی آزاد منتشر می کنیم. همچنین به نیابت از جامعه و همکاران ناشر خود میزبان 91 نشریه است. ممکن اس[...]