گروه پژوهشی اندیشمند دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۳۳
تلفن : 66492504,88927214
سفارش سریع
هزینه چاپ مقاله ۱۳۹۷-۱۱-۱۸
هزینه سابمیت مقاله

هزینه سابمیت مقاله

ما به عنوان یک تیم محقق تلاش کردیم پژوهش های با کیفیت که موجب پیشرفت علم شود را انجام دهیم. ما بر اساس کار تحقیقاتی خود روی داده های قوی با استفاده از روش تحقیق مناسب، به چیزی که اعتقاد داریم فرایض منحصر به فردی هستند رسیدیم. همانطور که یافته های خود را یادداشت می کنیم، هدف ما تهیه کردن بینش نظری و به اشتراک گذاری مفاهیم نظری و عملی درباره پروژه است. سپس دست نوشته خود را برای چاپ در یک نشریه با داوری کامل ارسال می کنیم.

برای بسیاری از افراد چاپ مقاله در مجله مناسب سخت ترین قسمت پژوهش است.

طی هفت سال تجربه من در تحقیق و تدریس، کاستی های زیادی در آماده سازی دست نوشته و روند ارسال مقاله دیده ام که منجر به عدم پذیرش مقاله توسط نشریه شده است. آگاهی از این کاستی ها شانس شما را برای چاپ دست نوشته تان بیشتر می کند و همچنین سرعت تحقیقات و روند کاری شما را افزایش می دهد.

در این مقاله، قصد داریم برای دانشجویان دکترا و سایر محققان جوان، تله های رایج و راه حل هایی را برای آماده کردن مقاله ای تاثیرگذار تر پیشنهاد دهیم. در حالی که چندین نوع مقاله تحقیقاتی وجود دارد، مانند مکالمات کوتاه، مقالات مروری و مسیر آزاد، این راهنما ها روی آماده سازی یک مقاله کامل (شامل مرور مطبوعاتی) تمرکز کرده است، که بر اساس روش شناسی کیفی یا کمی، از نقطه نظر رشه های مدیریت، علوم اطلاعاتی و علوم اجتماعی می باشد.

نوشتن برای نشریات علمی کاری بسیار رقابتی است و اهمیت دارد که بدانیم دلایل مختلفی برای عدم پذیرش مقاله وجود دارد. به علاوه، روند داوری کامل نشریه یک عنصر اساسی برای انتشار است زیرا هیچ نویسنده ای به تنهایی نمی تواند همه مسائل و مشکلات را با یک دست نوشته شناسایی و حل کند.

1. در ارسال مقاله خود برای نشریه عجله نکنید.

در اولین مقاله من برای مجله الزویر، تاکید کردم که محققان باید نوشتن را در قدم های اولیه تحقیق یا مطالعه دوره دکترای خود شروع کنند. این راز مستلزم ارسال دست نوشته شما برای مجله به محض نوشتن نتیجه گیری نیست. گاهی اوقات نویسندگان برا این اصل تکیه می کنند که این فرصت را دارند که کاستی های دست نوشته خود را بعد از دریافت پاسخ داوران نشریه شناسایی و برطرف کنند.

رفتار و درخواست کنشگرایانه، احتمال پذیرفته نشدن مقاله را کاهش می دهد. به نظر من، روندی منطقی از فعالیت ها به هر فعالیت تحقیقاتی تسلط دارد و باید برای آماده سازی یک دست نوشته آن را دنبال کرد. این فعالیت ها شامل خواندن مجدد و با دقت دست نوشته در زمان های مختلف و شاید مکان های مختلف است. بازخوانی در زمینه تحقیقات بسیار ضروری است و به شناخت مشکلات و کاستی های رایج در دست نوشته که ممکن است از آن ها چشم پوشی شود، کمک می کند. در درجه دوم، به نظر من بسیار مفید است که دست نوشته خود را با همکاران و سایر محققان به اشتراک بگذارید و از آن ها نظرخواهی کنید. من در انجام چنین کاری قسمت هایی از دست نوشته را که میخواهم داوران حتما درباره آن ها نظر دهند را علامت گذاری می کنم.

2. یک مجله مناسب انتخاب کنید.

من همچنین از همکارانم درخواست کردم که مناسب ترین مجله را به من معرفی کنند تا دست نوشته ام را برای آن ارسال کنم. پیدا کردن بهترین مجله برای مقاله تان می تواند شانس پذیرش را بالا برد و رسیدن شما به تعداد مخاطبین مورد نظرتان را تضمین کند.

 Journal checker یک وسیله جستجوی خلاقانه به اسم Journal Finder (پیدا کننده مجله) در وب سایت خود آماده کرده است. نویسندگان می توانند عنوان مقاله یا چکیده ای مختصر در زمینه مورد نظر را وارد کنند و مناسب ترین نشریات را برای مقاله خود پیدا کنند. برای اینکه کاملا متوجه شوید چگونه یک مجله مناسب برای مقاله خود پیدا کنید یک نمونه کامل  از معیارهای انتخاب مجله به اسم Knight and Steinbach را نگاه کنید.

محققانی که تجربه کمتری دارند گاهی اوقات مقاله خود را برای دو یا سه نشریه همزمان ارسال می کنند. اصول اخلاقی و سیاسی تحقیقات در تمام نشریات تحقیقاتی این پیشنهاد را به شما می دهند که دست نوشته خود را همزمان برای چندین نشریه ارسال نکنید. در غیر این صورت ممکن است مشکلات کپی رایت برای نویسنده پیش آید که کارمندان دانشگاه و نشریه را نیز دربر می گیرد.

 

3. اهداف و راهنمای نویسنده ژورنال مورد نظر خود را مطالعه کنید.

پس از اینکه چندین بار دست نوشته خود را خواندید و بازخوانی کردید، بازخوردهای همکاران خود را دریافت کردید و یک نشریه را هدف قرار دادید، قدم مهم بعدی مطالعه اهداف و حوزه مجله مورد نظرتان است. انجام این کارها شانس انتشار دست نوشته شما را افزایش می دهد. گام مهم بعدی دانلود و فراگیری راهنمای نویسنده و اطمینان از این است که دست نوشه شما با آن مطابقت داشته باشد. بعضی ناشران گزارش می دهند که یک مقاله در بین پنج مقاله از سبک و نیازمندی های مجله مورد نظر پیروی نمی کند که ممکن است موارد لازم تصاویر، جداول و منابع را مشخص کند.

پذیرفته نشدن مقاله می تواند در زمان ها و فرمت های مختلفی انجام شود. به عنوان مثال، اگر هدف تحقیق شما با اهداف و حوزه مجله مورد نظر در یک خط نباشند، یا اگر دست نوشته شما فرصت مناسب برای برآورده کردن انتظارات نشریه را نداشته باشد، دست نوشته می تواند بدون بررسی سایر داوران از طرف سردبیر رد شود، این موضوع برای نویسندگان دلسرد کننده خواهد بود، باعث می شود احساس کنند که زمان ارزشمند خود را تلف کرده اند و ممکن است باعث شود اشتیاق خود را نسبت به موضوح تحقیق خود از دست دهند. سان و لینتون، هیرونز و گریگ مباحث مفیدی در مورد موضوع "رد اثر بدون نظر داوران" ارائه داده اند.

4. با عنوان و چکیده خود حس اولیه خوبی ایجاد کنید.

عنوان و چکیده مولفه های مهمی از دست نوشته هستند، زیرا اولین عناصری هستند که سردبیر مجله آن ها را می بیند. من خوش شانس بوده ام که راهنمایی هایی از طرف سردبیران و داوران، و بازخوردهایی از همکارانم در کمفرانس های علمی دریافت کردم، و این چیزی است که یاد گرفته  ام:

  • عنوان باید موضوع اصلی مقاله را خلاصه کند و نقش شما را در تئوری منعکس کند.
  • چکیده باید با دقت نوشته شود و هدف و حیطه مطالعه را در بر داشته باشد، راه حل مشکلات کلیدی، روش های مورد استفاده، مجموعه داده ها، یافته های کلیدی، محدودیت ها، و مفاهیم های تئوری و عملی.

دکتر انجل برجا در مقاله ای با عنوان "11 راه برای ساخت مقاله علمی که سردبیران آن را جدی بگیرند" ،با جزئیات در مورد این مولفه ها صحبت کرده است.

5. از یک شرکت ویرایش حرفه ای ویرایش کنید (نه فقط بازخوانی کنید) دست نوشته تان، شامل متن اصلی، فهرست منابع، جداول و تصاویر.

مشخصه کلیدی نوشته علمی، وضوح است. قبل از فرستادن یک دست نوشته برای نشریه، بسیار توصیه می شود که یک ویرایشگر حرفه ای برای دست نوشته تان داشته باشید. مقاله ای که برای نشریات با داوری کامل فرستاده شده است، قبل از انتخاب برای داوری، توسط هیئت تحریریه نقد و بررسی خواهد شد. طبق آمار ارائه شده توسط مجله السویر، بین سی تا پنجاه درصد از مقالات ارسال شده برای این مجله، قبل از رسیدن به مرحله داوری کامل رد می شوند، و یکی از دلایل اصلی رد مقاله، زبان ضعیف است. یک متن مناسب و بررسی شده، بدون نقص و قابل فهم خواهد بود و یک تصویر حرفه ای  که به شما کمک می کند اطمینان حاصل کنید که کار شما در دنیای نشر جدی گرفته خواهد شد. در این مورد، بازبینی های کلی که طبق در خواست یک منتقذ انجام گرفته شده است، مرحله دیگری از ویرایش را ملزم خواهد شد.

نویسندگان می توانند ویرایش دست نوشته خود را با انجام اقدامات احتیاطی در پایان کار تسهیل کنند. این اقدامات شامل بازخوانی دست نوشته هایشان از جهت دقت و جلوگیری از توصیف های غیر ضروری مانند ("باید در این جا ذکر شود" و "نویسندگان بر این باورند")، و ارسال آن برای ویرایش است، فقط زمانی که از همه جهات کامل باشد و برای انتشار آماده باشد. شرکت های ویرایش حرفه ای هزینه های سنگینی را درخواست می کنند و این از نظر اقتصادی به صرفه نیست که آن ها چندین بار مقاله شما را ویرایش کنند. اپلیکیشن هایی مانند spelling و Grammer checker در مایکروسافت ورد یا Grammarly قطعا ارزش استفاده برای مقاله شما را دارند، اما منفعت ویرایش مناسب غیر قابل انکار است.

6. همراه دست نوشته یک نامه کوتاه خطاب به سردبیر نیز ارسال کنید.

هرگز اهمیت این نامه (cover letter) که خطاب به سردبیر یا سردبیر اصلی نشریه مورد نظر است را دست کم نگیرید. سال گذشته، در کنفرانسی در بوستون شرکت کردم. بخش ملاقات با سردبیران آشکار کرد که بسیاری از مقالات ارسال شده شامل این نامه نبوده اند اما سردبیر عنوان کرد که این نامه به نویسندگان فرصت می دهد تا داوران را قانع کنند که کار تحقیقاتی آن ها ارزش بررسی را دارد.

بر این اساس، محتوای این نامه ارزش وقت صرف کردن را دارد. برخی از محققان بی تجربه چکیده مقاله را در این نامه می نویسند و فکر می کنند این کار باعث انتشار مقاله آن ها خواهد شد، اما بهتر است از این کار خودداری کنید. یک کاور لتر خوب در ابتدا موضوع اصلی مقاله را شرح می دهد، سپس در مورد نبوغ مقاله صحبت می کند و در قدم بعدی ارتباط دست نوشته را با مجله مورد نظر توضیح می دهد. پیشنهاد می کنم که کاور لتر را به نصف صفحه محدود کنید. مهم تر از همه،باید از داوران و همکارانی که مقاله را قبل از ارسال آن خوانده و بازخوردی ارائه داده اند،در این نامه تقدیر و تشکر شود.

7. نظرات داوران را به دقت بررسی کنید.

ویراستاران و سردبیران معمولا پذیرش یک دست نوشته را با عنوان "بازبینی و ارسال مجدد" طبق توصیه های داور یا داوران در لفافه قرار می دهند. این بازبینی ها شامل تغییرات کلی یا جزئی در دست نوشته می شوند. محققان بی تجربه باید چند جنبه کلیدی در روند بازبینی را درک کنند. اول اینکه، بازبینی ها را با تلاش و کوشش برطرف کنیم؛ دوم اینکه، لازم است تمام نطراتی را که از طرف داوران دریافت می کنیم را بررسی کنیم و از نادیده گرفتن خطاهای جزئی اجتناب کنیم. سوم، ارسال مجدد دست نوشته اصلاح شده باید در زمان اعلام شده توسط نشریه صورت گیرد. چهارم، فرآیند بازبینی ممکن است در چندین دوره انجام شود.

فرآیند بازبینی نیازمند دو سند اصلی است. اولی نسخه بازبینی شده است که همه اصلاحات انجام شده از سوی داوران را برجسته می کند. دومی یک نامه فهرستی از واکنش نویسندگان است که نشان دهنده تمام نگرانی های داوران و ویراستاران است. این دو سند باید به دقت تنظیم شوند. نویسندگان دست نوشته می توانند با نظرات داوران موافق یا مخالف باشند (معمولا موافق هستند) و همیشه مجبور نیستند توصیه های آن ها را اجرا کنند،اما آن ها باید در تمام موارد باید توجیح خوبی برای عمل خود ارائه دهند.

نتیجه گیری

با توجه به تعداد دست نوشته هایی که برای انتشارات ارسال شده اند، فرآیند آماده سازی یک دست نوشته که می تواند برای پذیرش آن کافی باشد، می تواند دلهره آور نیز باشد. نشریات با ضریب تاثیر بالا کمتر از ده درصد مقالاتی که برایشان ارسال می شود را می پذیرند، اگرچه سهم پذیرش موضوعات و مسائل خاص معمولا بیشتر از چهل درصد است. محققان ممکن است قبل از این که دست نوشته شان پذیرفته شود مجبور باشند دوباره روی آن کار کنند و آن را برای نشریه متفاوتی ارسال کنند تا موفق به گرفتن پذیرش شوند.

توصیه های ارائه شده در اینجا جامع نیستند اما اجرای آن ها نیز دشوار نیست. این توصیه ها، نیازمند توجه، برنامه ریزی و اجرای دقیق هستند، اگرچه پیروی از این توصیه ها می تواند به دانشجویان دکترا و سایر محققان کمک کند تا احتمال انتشار کارشان را بهبود بخشند و این کلید داشتن شغلی مولد، هیجان انگیز و پر پاداش است.

 


:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

گزارش مطالعات پژوهشی معمولا از فرمت IMRAD (مقدمه، روش ها، نتایج، و مباحثه) پیروی می کنند. این فرمت حاوی مولفه های الزامی یک مقاله علمی است. ... [لینک]

امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک شغل خوب پیدا کنند. در این مقاله شما را در این مقوله راه ... [لینک]

انواع زیادی مقالات علمی پژوهشی وجود دارد. خیلی مهم است که بدانید کدام یک از این مقالات مورد نیاز شما است، زیرا هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در زیر به چند نوع را ... [لینک]


ارسال نظر :

.
مقالات مرتبط
چگونه اولین مقاله خود را چاپ کنیم؟
امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک ...
۱۳۹۸-۰۵-۲۶
نگارش مقاله از پایان نامه
نگارش مقاله از پایان نامه در نشریات ISI و معتبر  JCR  بسیار رقابتی است. حتی اگر شما اولین...
۱۳۹۸-۰۵-۱۵
مجله مناسب برای مقاله شما
وقتی تصمیم گرفتید دست نوشته خود را برای یک نشریه ارسال کنید، باید به چند فاکتور توجه کنید تا بتوانید مناسب ترین ...
۱۳۹۸-۰۵-۱۴
اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه
تهیه یک یا چند مقاله علمی از پایان نامه، ارزش پایان نامه را بیشتر می کند. زیرا نو بودن تحقیقات و مطالب به دست آم...
۱۳۹۸-۰۵-۰۳
گرفتن پذیرش مقاله از مجلات علمی پژوهشی داخلی
از جمله خدماتی که موسسه پژوهشی اندیشمند ارائه می دهد اخذ پذیرش از مجلات علمی پژوهشی داخلی است. مجلات علمی پژوهشی...
۱۳۹۸-۰۴-۳۱
چاپ رایگان مقاله عمران
تیم پژوهشی اندیشمند طبق قراردادی با یک نشریه مهندسی عمران به نگارش و اخذ پذیرش و چاپ رایگان مقاله های محققین در ...
۱۳۹۸-۰۴-۱۶
نحوه چاپ مقاله در نشریه بین المللی
بسیاری از شما مقالات خود را در نشریات مختلف که ملی یا بین المللی بوده اند منتشر کرده اید. اگر تا به حال مقاله ای...
۱۳۹۸-۰۳-۰۴
پنج نوع مقاله که نشریات علمی آن ها را چاپ می کنند
به یاد داشته باشید که نشریات انواع مختلفی دارند و در حوزه های متفاوتی فعال هستند. در این مقاله به تعدادی از انوا...
۱۳۹۸-۰۱-۳۱
چکیده نویسی مقاله علمی
یاد بگیرید که پژوهش های علمی را چگونه بخوانید و یادداشت برداری کنید و در مورد اطلاعات ارائه شده نظر دهید. ...
۱۳۹۷-۱۲-۱۹
پذیرش مقاله علمی پژوهشی
نگارش مقاله پس از چاپ مقاله ارزش خود را می یابد و متخخصین در اندیشمند به شما یاری می رسانند تا به راحتی و با متد...
۱۳۹۷-۱۲-۰۹
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
روند چاپ کتاب در انتشارات وایلی

چاپ کتاب در Wiley : این یکی از هیجان انگیزترین لحظه ها است. یک ایده جدید برای کتابی دارید که فکر می کنید می تواند تغییر بزرگی در رشته شما به وجود آورد. اولین مرحله برای رسیدن از ایده به کتاب   ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
مراحل چاپ مقاله ISI (نگارش عنوان مقاله)

عنوان مقاله می بایست به طور کامل بیانگر مقاله نگارش شده باشد. عنوان اولین توصیف از مقاله شما در دید خواننده می باشد که باید جلب توجه نماید. حتما مد نظر داششته باشید که اولین بیننده مقاله شما داوران ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
Doi  چیست و چگونه برای رفرنس دهی در مقالات استفاده می گردد؟

Doi مخفف کلمه Digital Object Identifier می باشد و یک رشته از اعداد، حروف و نماد ها می باشد که جهت شناسایی یک مقاله یا یک متن در سطح اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. Doi در خدمات خود را به ناشران ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
آشنایی با مجلات علمی

مجلات علمی دارای بخش های مختلفی هستند  و با توجه به این منظور که نگارش مقاله، چاپ مقاله و اکسپت مقاله در مجلات مناسب علمی منوط بر شناخت کامل مجله از نظر رویکرد، ساختار و... می باشد. لذا جهت آش ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

راه اندازی سامانه ای برای تکریم ارباب رجوع
معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور اعلام کرد: میز خدمت الکترونیک این دانشگاه در هفته دولت راه اندازی خواهد شد. [...]
راه اندازی دانشگاه ها و پژوهشگاه های مشترک
قائم مقام وزیر علوم اعلام کرد: آئین نامه راه اندازی تعدادی دانشگاه، دانشکده و پژوهشگاه مشترک با دانشگاه های معتبر دنیا توسط هیئت دولت تصویب شد. [...]
اخذ مجوز از وزارت علوم و وزارت اطلاعات
رئیس دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرد: با توجه به تاسیس کمیته جذب نخبگان داخلی و خارجی، هماهنگی هایی با وزارت علوم انجام داده ایم تا بتوانیم اساتید خارجی را برای کوتاه مدت استخدام ک [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

چگونه اولین مقاله خود را چاپ کنیم؟

امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک شغل خوب پیدا کنند. در این مقاله شما را در این مقوله راهنمایی خواهیم کرد.[...]


نگارش مقاله از پایان نامه

نگارش مقاله از پایان نامه در نشریات ISI و معتبر  JCR  بسیار رقابتی است. حتی اگر شما اولین مانع ( یافتن موضوع مناسب) را نیز پشت سر بگذارید و یک ایده و یا یک تحقیق ار[...]


مجله مناسب برای مقاله شما

وقتی تصمیم گرفتید دست نوشته خود را برای یک نشریه ارسال کنید، باید به چند فاکتور توجه کنید تا بتوانید مناسب ترین مجله را انتخاب کنید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

چگونه به یک داور متخصص تبدیل شویم؟

برای رسیدن به موفقیت در دنیای علم، محققان تازه کار همیشه به دنبال فرصتی برای نمایش دانش، مهارت ها و جسارت خود هستند. یکی از گام های کلیدی برای فتح قله موفقیت در این زمینه، داوری تخصصی است[...]


ارسال و انتشار مقاله در مجلات علمی

این متن به شما کمک می کند که در مورد منتشر کردن مقاله در مجلات علمی اطلاعات کسب کنید. نشریه مناسبی پیدا کنید و شانس خود را افزایش دهید.

[...]

چگونگی انجام پروپوزال دکتری

چگونه یک پروپوزال (طرح پیشنهادی) پژوهشی بنویسیم؟ یکی از رایج ترین سوالاتی است که توسط دانشجویان دکتری پرسیده می شود. برای پاسخ به این سوال دانستن موارد زیر مهم است.

[...]

پنج نکته برای جمع بندی مناسب پایان نامه

نوشتن یک جمع بندی خوب برای موفقیت پایان نامه ما حیاتی است. زیرا این قسمت آخرین بخشی است که خواننده می خواند و شانس نهایی شما برای اثرگذاری روی خواننده است. در این متن پنج نکته اساسی را بر[...]


ساختار پایان نامه کارشناسی ارشد

ممکن است هر دانشگاهی مطالبات خاص خود را داشته باشد. اما ساختار کلی برای نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد به صورت زیر است که دانشجویان می توانند با رعایت آن یک پایان نامه خوب نگارش کنند.&nbs[...]

چگونه تحقیق خود را در نیچر منتشر کنیم؟

نشریات ماهانه نیچر (Nature) دارای بالاترین ضریب تاثیرهای موجود هستند. اعتبار بالای این نشریات جوایز زیادی برای نویسندگان آن ها به ارمغان آورده است، اما به این معنی است که رقابت در نشریات [...]


ده موتور جستجوگر برتر برای جستجوی مقالات و تحقیقات علمی و دانشگاهی

اگر شما به دنبال مقالات و مطالب علمی و دانشگاهی هستید این سایت ها می توانند کمک ارزشمندی به شما بکنند. جستجو و تحقیق یکی از مراحل سخت نوشتن مقاله علمی است. یک مقاله ای که توسط تحقیقات خوب[...]


معرفی نشریات معتبر در زمینه شیمی

اگر شما در رشته شیمی تحصیل می کنید و یا از اساتید و پژوهشگران این رشته هستید، بهتر است که با مجلات معتبر در این زمینه آشنا باشید تا از مطالب آن ها استفاده کنید و از اخبار و پیشرفت های اخی[...]

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

در این مقاله قصد داریم شما را با مزایای تحصیل و زندگی در ک[...]


چاپ کتاب در Wiley

چاپ کتاب در Wiley : این یکی از هیجان انگیزترین لحظه ها است. یک ایده جدید برای کتابی دارید که فکر می کنید می تواند تغییر بزرگی در رشته شما به وجود آورد. اولین مرحله برای رسیدن از ایده به ک[...]


چاپ کتاب در اشپرینگر

چاپ کتاب و نویسنده شدن در اسپرینگر (Springer)

انتخاب ناشر مناسب یکی از مهم ترین تصمیمات یک نویسنده است. در اندیشمند، موفقیت نویسندگان ما مهمترین قسمت از کاری اس[...]