گروه پژوهشی اندیشمند جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
هزینه چاپ مقاله ۱۳۹۷-۱۱-۱۸
هزینه سابمیت مقاله

هزینه سابمیت مقاله

ما به عنوان یک تیم محقق تلاش کردیم پژوهش های با کیفیت که موجب پیشرفت علم شود را انجام دهیم. ما بر اساس کار تحقیقاتی خود روی داده های قوی با استفاده از روش تحقیق مناسب، به چیزی که اعتقاد داریم فرایض منحصر به فردی هستند رسیدیم. همانطور که یافته های خود را یادداشت می کنیم، هدف ما تهیه کردن بینش نظری و به اشتراک گذاری مفاهیم نظری و عملی درباره پروژه است. سپس دست نوشته خود را برای چاپ در یک نشریه با داوری کامل ارسال می کنیم.

برای بسیاری از افراد چاپ مقاله در مجله مناسب سخت ترین قسمت پژوهش است.

طی هفت سال تجربه من در تحقیق و تدریس، کاستی های زیادی در آماده سازی دست نوشته و روند ارسال مقاله دیده ام که منجر به عدم پذیرش مقاله توسط نشریه شده است. آگاهی از این کاستی ها شانس شما را برای چاپ دست نوشته تان بیشتر می کند و همچنین سرعت تحقیقات و روند کاری شما را افزایش می دهد.

در این مقاله، قصد داریم برای دانشجویان دکترا و سایر محققان جوان، تله های رایج و راه حل هایی را برای آماده کردن مقاله ای تاثیرگذار تر پیشنهاد دهیم. در حالی که چندین نوع مقاله تحقیقاتی وجود دارد، مانند مکالمات کوتاه، مقالات مروری و مسیر آزاد، این راهنما ها روی آماده سازی یک مقاله کامل (شامل مرور مطبوعاتی) تمرکز کرده است، که بر اساس روش شناسی کیفی یا کمی، از نقطه نظر رشه های مدیریت، علوم اطلاعاتی و علوم اجتماعی می باشد.

نوشتن برای نشریات علمی کاری بسیار رقابتی است و اهمیت دارد که بدانیم دلایل مختلفی برای عدم پذیرش مقاله وجود دارد. به علاوه، روند داوری کامل نشریه یک عنصر اساسی برای انتشار است زیرا هیچ نویسنده ای به تنهایی نمی تواند همه مسائل و مشکلات را با یک دست نوشته شناسایی و حل کند.

1. در ارسال مقاله خود برای نشریه عجله نکنید.

در اولین مقاله من برای مجله الزویر، تاکید کردم که محققان باید نوشتن را در قدم های اولیه تحقیق یا مطالعه دوره دکترای خود شروع کنند. این راز مستلزم ارسال دست نوشته شما برای مجله به محض نوشتن نتیجه گیری نیست. گاهی اوقات نویسندگان برا این اصل تکیه می کنند که این فرصت را دارند که کاستی های دست نوشته خود را بعد از دریافت پاسخ داوران نشریه شناسایی و برطرف کنند.

رفتار و درخواست کنشگرایانه، احتمال پذیرفته نشدن مقاله را کاهش می دهد. به نظر من، روندی منطقی از فعالیت ها به هر فعالیت تحقیقاتی تسلط دارد و باید برای آماده سازی یک دست نوشته آن را دنبال کرد. این فعالیت ها شامل خواندن مجدد و با دقت دست نوشته در زمان های مختلف و شاید مکان های مختلف است. بازخوانی در زمینه تحقیقات بسیار ضروری است و به شناخت مشکلات و کاستی های رایج در دست نوشته که ممکن است از آن ها چشم پوشی شود، کمک می کند. در درجه دوم، به نظر من بسیار مفید است که دست نوشته خود را با همکاران و سایر محققان به اشتراک بگذارید و از آن ها نظرخواهی کنید. من در انجام چنین کاری قسمت هایی از دست نوشته را که میخواهم داوران حتما درباره آن ها نظر دهند را علامت گذاری می کنم.

2. یک مجله مناسب انتخاب کنید.

من همچنین از همکارانم درخواست کردم که مناسب ترین مجله را به من معرفی کنند تا دست نوشته ام را برای آن ارسال کنم. پیدا کردن بهترین مجله برای مقاله تان می تواند شانس پذیرش را بالا برد و رسیدن شما به تعداد مخاطبین مورد نظرتان را تضمین کند.

 Journal checker یک وسیله جستجوی خلاقانه به اسم Journal Finder (پیدا کننده مجله) در وب سایت خود آماده کرده است. نویسندگان می توانند عنوان مقاله یا چکیده ای مختصر در زمینه مورد نظر را وارد کنند و مناسب ترین نشریات را برای مقاله خود پیدا کنند. برای اینکه کاملا متوجه شوید چگونه یک مجله مناسب برای مقاله خود پیدا کنید یک نمونه کامل  از معیارهای انتخاب مجله به اسم Knight and Steinbach را نگاه کنید.

محققانی که تجربه کمتری دارند گاهی اوقات مقاله خود را برای دو یا سه نشریه همزمان ارسال می کنند. اصول اخلاقی و سیاسی تحقیقات در تمام نشریات تحقیقاتی این پیشنهاد را به شما می دهند که دست نوشته خود را همزمان برای چندین نشریه ارسال نکنید. در غیر این صورت ممکن است مشکلات کپی رایت برای نویسنده پیش آید که کارمندان دانشگاه و نشریه را نیز دربر می گیرد.

 

3. اهداف و راهنمای نویسنده ژورنال مورد نظر خود را مطالعه کنید.

پس از اینکه چندین بار دست نوشته خود را خواندید و بازخوانی کردید، بازخوردهای همکاران خود را دریافت کردید و یک نشریه را هدف قرار دادید، قدم مهم بعدی مطالعه اهداف و حوزه مجله مورد نظرتان است. انجام این کارها شانس انتشار دست نوشته شما را افزایش می دهد. گام مهم بعدی دانلود و فراگیری راهنمای نویسنده و اطمینان از این است که دست نوشه شما با آن مطابقت داشته باشد. بعضی ناشران گزارش می دهند که یک مقاله در بین پنج مقاله از سبک و نیازمندی های مجله مورد نظر پیروی نمی کند که ممکن است موارد لازم تصاویر، جداول و منابع را مشخص کند.

پذیرفته نشدن مقاله می تواند در زمان ها و فرمت های مختلفی انجام شود. به عنوان مثال، اگر هدف تحقیق شما با اهداف و حوزه مجله مورد نظر در یک خط نباشند، یا اگر دست نوشته شما فرصت مناسب برای برآورده کردن انتظارات نشریه را نداشته باشد، دست نوشته می تواند بدون بررسی سایر داوران از طرف سردبیر رد شود، این موضوع برای نویسندگان دلسرد کننده خواهد بود، باعث می شود احساس کنند که زمان ارزشمند خود را تلف کرده اند و ممکن است باعث شود اشتیاق خود را نسبت به موضوح تحقیق خود از دست دهند. سان و لینتون، هیرونز و گریگ مباحث مفیدی در مورد موضوع "رد اثر بدون نظر داوران" ارائه داده اند.

4. با عنوان و چکیده خود حس اولیه خوبی ایجاد کنید.

عنوان و چکیده مولفه های مهمی از دست نوشته هستند، زیرا اولین عناصری هستند که سردبیر مجله آن ها را می بیند. من خوش شانس بوده ام که راهنمایی هایی از طرف سردبیران و داوران، و بازخوردهایی از همکارانم در کمفرانس های علمی دریافت کردم، و این چیزی است که یاد گرفته  ام:

  • عنوان باید موضوع اصلی مقاله را خلاصه کند و نقش شما را در تئوری منعکس کند.
  • چکیده باید با دقت نوشته شود و هدف و حیطه مطالعه را در بر داشته باشد، راه حل مشکلات کلیدی، روش های مورد استفاده، مجموعه داده ها، یافته های کلیدی، محدودیت ها، و مفاهیم های تئوری و عملی.

دکتر انجل برجا در مقاله ای با عنوان "11 راه برای ساخت مقاله علمی که سردبیران آن را جدی بگیرند" ،با جزئیات در مورد این مولفه ها صحبت کرده است.

5. از یک شرکت ویرایش حرفه ای ویرایش کنید (نه فقط بازخوانی کنید) دست نوشته تان، شامل متن اصلی، فهرست منابع، جداول و تصاویر.

مشخصه کلیدی نوشته علمی، وضوح است. قبل از فرستادن یک دست نوشته برای نشریه، بسیار توصیه می شود که یک ویرایشگر حرفه ای برای دست نوشته تان داشته باشید. مقاله ای که برای نشریات با داوری کامل فرستاده شده است، قبل از انتخاب برای داوری، توسط هیئت تحریریه نقد و بررسی خواهد شد. طبق آمار ارائه شده توسط مجله السویر، بین سی تا پنجاه درصد از مقالات ارسال شده برای این مجله، قبل از رسیدن به مرحله داوری کامل رد می شوند، و یکی از دلایل اصلی رد مقاله، زبان ضعیف است. یک متن مناسب و بررسی شده، بدون نقص و قابل فهم خواهد بود و یک تصویر حرفه ای  که به شما کمک می کند اطمینان حاصل کنید که کار شما در دنیای نشر جدی گرفته خواهد شد. در این مورد، بازبینی های کلی که طبق در خواست یک منتقذ انجام گرفته شده است، مرحله دیگری از ویرایش را ملزم خواهد شد.

نویسندگان می توانند ویرایش دست نوشته خود را با انجام اقدامات احتیاطی در پایان کار تسهیل کنند. این اقدامات شامل بازخوانی دست نوشته هایشان از جهت دقت و جلوگیری از توصیف های غیر ضروری مانند ("باید در این جا ذکر شود" و "نویسندگان بر این باورند")، و ارسال آن برای ویرایش است، فقط زمانی که از همه جهات کامل باشد و برای انتشار آماده باشد. شرکت های ویرایش حرفه ای هزینه های سنگینی را درخواست می کنند و این از نظر اقتصادی به صرفه نیست که آن ها چندین بار مقاله شما را ویرایش کنند. اپلیکیشن هایی مانند spelling و Grammer checker در مایکروسافت ورد یا Grammarly قطعا ارزش استفاده برای مقاله شما را دارند، اما منفعت ویرایش مناسب غیر قابل انکار است.

6. همراه دست نوشته یک نامه کوتاه خطاب به سردبیر نیز ارسال کنید.

هرگز اهمیت این نامه (cover letter) که خطاب به سردبیر یا سردبیر اصلی نشریه مورد نظر است را دست کم نگیرید. سال گذشته، در کنفرانسی در بوستون شرکت کردم. بخش ملاقات با سردبیران آشکار کرد که بسیاری از مقالات ارسال شده شامل این نامه نبوده اند اما سردبیر عنوان کرد که این نامه به نویسندگان فرصت می دهد تا داوران را قانع کنند که کار تحقیقاتی آن ها ارزش بررسی را دارد.

بر این اساس، محتوای این نامه ارزش وقت صرف کردن را دارد. برخی از محققان بی تجربه چکیده مقاله را در این نامه می نویسند و فکر می کنند این کار باعث انتشار مقاله آن ها خواهد شد، اما بهتر است از این کار خودداری کنید. یک کاور لتر خوب در ابتدا موضوع اصلی مقاله را شرح می دهد، سپس در مورد نبوغ مقاله صحبت می کند و در قدم بعدی ارتباط دست نوشته را با مجله مورد نظر توضیح می دهد. پیشنهاد می کنم که کاور لتر را به نصف صفحه محدود کنید. مهم تر از همه،باید از داوران و همکارانی که مقاله را قبل از ارسال آن خوانده و بازخوردی ارائه داده اند،در این نامه تقدیر و تشکر شود.

7. نظرات داوران را به دقت بررسی کنید.

ویراستاران و سردبیران معمولا پذیرش یک دست نوشته را با عنوان "بازبینی و ارسال مجدد" طبق توصیه های داور یا داوران در لفافه قرار می دهند. این بازبینی ها شامل تغییرات کلی یا جزئی در دست نوشته می شوند. محققان بی تجربه باید چند جنبه کلیدی در روند بازبینی را درک کنند. اول اینکه، بازبینی ها را با تلاش و کوشش برطرف کنیم؛ دوم اینکه، لازم است تمام نطراتی را که از طرف داوران دریافت می کنیم را بررسی کنیم و از نادیده گرفتن خطاهای جزئی اجتناب کنیم. سوم، ارسال مجدد دست نوشته اصلاح شده باید در زمان اعلام شده توسط نشریه صورت گیرد. چهارم، فرآیند بازبینی ممکن است در چندین دوره انجام شود.

فرآیند بازبینی نیازمند دو سند اصلی است. اولی نسخه بازبینی شده است که همه اصلاحات انجام شده از سوی داوران را برجسته می کند. دومی یک نامه فهرستی از واکنش نویسندگان است که نشان دهنده تمام نگرانی های داوران و ویراستاران است. این دو سند باید به دقت تنظیم شوند. نویسندگان دست نوشته می توانند با نظرات داوران موافق یا مخالف باشند (معمولا موافق هستند) و همیشه مجبور نیستند توصیه های آن ها را اجرا کنند،اما آن ها باید در تمام موارد باید توجیح خوبی برای عمل خود ارائه دهند.

نتیجه گیری

با توجه به تعداد دست نوشته هایی که برای انتشارات ارسال شده اند، فرآیند آماده سازی یک دست نوشته که می تواند برای پذیرش آن کافی باشد، می تواند دلهره آور نیز باشد. نشریات با ضریب تاثیر بالا کمتر از ده درصد مقالاتی که برایشان ارسال می شود را می پذیرند، اگرچه سهم پذیرش موضوعات و مسائل خاص معمولا بیشتر از چهل درصد است. محققان ممکن است قبل از این که دست نوشته شان پذیرفته شود مجبور باشند دوباره روی آن کار کنند و آن را برای نشریه متفاوتی ارسال کنند تا موفق به گرفتن پذیرش شوند.

توصیه های ارائه شده در اینجا جامع نیستند اما اجرای آن ها نیز دشوار نیست. این توصیه ها، نیازمند توجه، برنامه ریزی و اجرای دقیق هستند، اگرچه پیروی از این توصیه ها می تواند به دانشجویان دکترا و سایر محققان کمک کند تا احتمال انتشار کارشان را بهبود بخشند و این کلید داشتن شغلی مولد، هیجان انگیز و پر پاداش است.

 

نام نویسنده: سینا لطفی


   رای :
:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

آگاهی از هزینه ها پیش از مهاجرات به کانادا می تواند در برنامه ریزی برای زندگی در این کشور کمک کننده باشد. بدین منظور موسسه اندیشمند اقدام به ارائه قیمت اقلام ضروری برا ... [لینک]

مهندسی برق یکی از رشته های مهم و پر طرفدار شاخه مهندسی است که با طراحی، کاربرد و توسعه سیستم های الکتریکی در ارتباط است. انجام پایان نامه و به ویژه پایان نامه برخی رشت ... [لینک]

اغلب دانشجویان باور دارند که انجام پایان نامه یکی از سخت ترین وظایف دوران تحصیل است و از انجام دادن آن وحشت دارند. استفاده از یک مشاور به شما کمک می کند تا این مرحله ر ... [لینک]


.
مقالات مرتبط
ملاک های انتخاب موضوع برای پژوهش
برای انجام پژوهش در قالب طرح های پژوهشی، مقاله و یا پایان نامه در ابتدا لازم است که یک موضوع مناسب داشته باشیم. ...
۱۳۹۸-۰۸-۱۲
بعد از ریجکت مقاله چه اتفاقی خواهد افتاد؟
وقتی مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، باید منتظر جواب آن ها بمانید. در برخی مواقع مقاله شما پذیرفته نخو...
۱۳۹۸-۰۷-۲۹
چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری
یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است....
۱۳۹۸-۰۶-۲۸
نوشتن مقاله مروری را از کجا شروع کنیم؟
اگر به وبسایت IEEE سر بزنید، یک ایده کلی در مورد نوشتن ریویو خواهید گرفت. اما اگر تعدادی مقاله برای نشریات IEEE ...
۱۳۹۸-۰۶-۲۷
چاپ مقاله در نشریات خارجی
نشریات خارجی دو نوع هستند. نشریات دارای ضریب تاثیر یا ایمپکت دار و نشریات بدون ضریب تاثیر یا بدون ایمپکت. در این...
۱۳۹۸-۰۶-۲۵
چاپ مقاله در نشریه مناسب
پیدا کردن یک نشریه مناسب و قابل اعتماد برای چاپ مقاله کمی دشوار است. در این متن شما را در پیدا کردن یک نشریه خوب...
۱۳۹۸-۰۶-۱۳
دلیل اصلی پذیرش یک مقاله چیست؟
فاکتورهای زیادی وجود دارند که شما باید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید پذیرش مقاله خود را از نشریه مورد نظر دریاف...
۱۳۹۸-۰۶-۰۶
نکاتی برای پذیرش مقاله علمی در نشریه دلخواه شما
دو نوع نشریه وجود دارد. نشریاتی که بیش از هر چیز به پول شما اهمیت می دهند و نشریاتی که بیش از هر چیز به اطلاعاتی...
۱۳۹۸-۰۶-۰۲
تعریف مقاله پژوهشی و مزایای آن
یک مقاله علمی پژوهشی از انواع رایج نوشته های دانشگاهی است. نویسنده باید در مقالات علمی پژوهشی اطلاعاتی را در مور...
۱۳۹۸-۰۵-۲۸
چگونه اولین مقاله خود را چاپ کنیم؟
امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک ...
۱۳۹۸-۰۵-۲۶
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
تفاوت چکیده و مقدمه

اگر به دنبال مقاله ای هستید تا بتوانید تفاوت دقیق چکیده و مقدمه را درک کنید، این مقاله کاملا برای شما مناسب است. پس مقاله را بخوانید و مطالبی که باید در مورد این تفاوت بدانید را پیدا کنید. ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
نگارش و چاپ مقاله

انجام مقاله به شما اجازه می دهد که افکار و ایده های خود را به طور منطقی مرتب، خوانا و قابل فهم کنید. مقاله ها اصولا با مقدمه ای از ایده ی اصلی مقاله شروع می شوند و با متن اصلی ادامه پیدا می کنند و ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
داوری مقالات – انواع داوری

مقالات به منظور چاپ در نشریات مورد قضاوت قرار گرفته و داوری می شوند. این داوری به منظور بالا بردن دقت مقاله و کمک به ارتقای آن است. در اینجا انواع روش ها در داوری مقالات را به شما معرفی خواهیم کرد. ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
اپلای و بورسیه تحصیلی

در سال 2010 در حدود 34 میلیون نفر در کانادا زندگی می کردند. کانادا به عنوان یک کشور دارای سه قشر بنیانگذار است: بومی، فرانسوی و انگلیسی. با این حال در طول تاریخ کشور مهاجرت همچنین نقش مهمی در ایجاد ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

راه اندازی 5 مرکز فناوری در دانشگاه امیرکبیر
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: در 5 دانشکده  امیرکبیر 5 مرکز نوآوری تاسیس می شود. [...]
ثبت نام در دوره سیزدهم آزمون پزشکی از کارشناسی از دی ماه آغاز خواهد شد
جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از کارشناسی برای سال تحصیلی 1400-1399 در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشخص شد. ثبت نام در سیزدهمین دوره پذیرش این آزمون از اول دی ماه سال جاری آغاز خواهد [...]
تا به حال بیش از 37 هزار نفر در کنکور ارشد سال 99 شرکت کرده اند
مشاور عالی سازمان سنجش عنوان کرد: تا به حال 37 هزار نفر داوطلب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 و نیز المپیاد علمی دانشجویی شده اند. [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

مهاجرت به کانادا

آگاهی از هزینه ها پیش از مهاجرات به کانادا می تواند در برنامه ریزی برای زندگی در این کشور کمک کننده باشد. بدین منظور موسسه اندیشمند اقدام به ارائه قیمت اقلام ضروری برای زندگی در کشور کانا[...]


هزینه های زندگی در مراکز استانهای کانادا(بخش دوم)

اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور امروزه دغدغه بسیاری از ایرانیان شده است، منجمله دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند. بنابراین آگاهی تقریبی از هزینه ها می تواند بسی[...]


معرفی استان های کانادا و هزینه زندگی در آن ها(بخش اول)

مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای آن امروزه یکی از دغدغه افرادی شده است که قصد عزیمت از کشور را دارند. به همین دلیل موسسه اندیشمند اقدام به ارائه کلیه مشخصات و نیاز های لازم برای مهاجرت به کان[...]

ملاک های انتخاب موضوع برای پژوهش

برای انجام پژوهش در قالب طرح های پژوهشی، مقاله و یا پایان نامه در ابتدا لازم است که یک موضوع مناسب داشته باشیم. موضوعی که کاربردی بوده و ارزش صرف زمان و هزینه را داشته باشد. برای انتخاب م[...]


بعد از ریجکت مقاله چه اتفاقی خواهد افتاد؟

وقتی مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، باید منتظر جواب آن ها بمانید. در برخی مواقع مقاله شما پذیرفته نخواهد شد. اگر این اتفاق افتاد، چه کاری باید انجام دهید؟

[...]

چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری

یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است.

[...]

یک ناشر چه مواردی را باید رعایت کند؟

ناشران نیز در کنار نویسندگان و سایر افراد که در تولید و چاپ یک کتاب یا مقاله مشارکت دارند، باید یک سری اصول اخلاقی مربوط به نشر را رعایت کنند تا مشکلی در کار به وجود نیاید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

چگونه به یک داور متخصص تبدیل شویم؟

برای رسیدن به موفقیت در دنیای علم، محققان تازه کار همیشه به دنبال فرصتی برای نمایش دانش، مهارت ها و جسارت خود هستند. یکی از گام های کلیدی برای فتح قله موفقیت در این زمینه، داوری تخصصی است[...]

معرفی رشته برق و انجام پایان نامه در این رشته

مهندسی برق یکی از رشته های مهم و پر طرفدار شاخه مهندسی است که با طراحی، کاربرد و توسعه سیستم های الکتریکی در ارتباط است. انجام پایان نامه و به ویژه پایان نامه برخی رشته های مهندسی از جمله[...]


ارائه مشاوره برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری

اغلب دانشجویان باور دارند که انجام پایان نامه یکی از سخت ترین وظایف دوران تحصیل است و از انجام دادن آن وحشت دارند. استفاده از یک مشاور به شما کمک می کند تا این مرحله را راحت تر طی کنید.[...]


تفاوت نحوه انجام پایان نامه معماری با سایر رشته ها

پایان نامه یا طراحی نهایی یکی از قسمت های مهم در رشته معماری است. در این رشته دانشجویان مقاطع کارشناسی نیز موظف به ارائه پایان نامه هستند. پایان نامه های رشته معماری اغلب بر محور طراحی یک[...]

چگونه مقالات علمی را رایگان دانلود کنیم؟

یکی از مشکلاتی که دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری با آن مواجه هستند، عدم دسترسی به مقالات و پایان نامه های انگلیسی به روز است. تعدادی سایت داخلی و خارجی وجود دارند که با دریافت مبلغ اندکی به[...]


چگونگی رفع تشابه با استفاده از سامانه های مشابهت یاب

پدیده سرقت علمی مساله ای بسیار ناخوشایند است. به این معنی که شخصی از ایده و نوشته های شما بدون اجازه استفاده کرده و آن را به نام خود ثبت کند. این موضوع تا قبل از به وجود آمدن سیستم های مش[...]


شش راه برای پیدا کردن مقالات دسترسی آزاد در نشریات الزویر

ما در الزویر در حال افزایش تعداد نشریات دسترسی آزاد خود بوده ایم و در حال حاضر 56 نشریه دسترسی آزاد منتشر می کنیم. همچنین به نیابت از جامعه و همکاران ناشر خود میزبان 91 نشریه است. ممکن اس[...]