گروه پژوهشی اندیشمند چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۶:۲۲
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
چگونه مقاله خود را در مجلات معتبر خارجی به چاپ برسانیم؟ ۱۳۹۹-۰۷-۲۹
چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی – مقاله نویسی

چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی – مقاله نویسی

چاپ مقاله یکی از بهترین راه ها برای رواج علم و دانش در سراسر دنیا است. سالانه پژوهشگران زیادی یافته های خود را در قالب مقاله به چاپ رسانده و به جامعه علمی و علاقه مندان به علم عرضه می کنند. در این بخش نحوه چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

نحوه چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی

همانطور که تاکید کردیم، چاپ مقاله یکی از راه های مناسب و رایج برای ترویج علم است. پژوهشگران توانسته اند در دهه های اخیر به وسیله چاپ مقاله در مجلات معتبر دانسته ها و یافته های خود را با سایرین به اشتراک گذاشته و به پیشرفت علم کمک کنند.

زبان علم، زبان انگلیسی است و عمدتا مقالات مهم در مجلات بین المللی و به زبان انگلیسی به چاپ می رسند تا جمعیت گسترده ای از علاقه مندان بتوانند از آن ها استفاده کنند. از این رو اغلب دانشجویان، اساتید و پژوهشگران ایرانی در تلاش هستند تا مقالات خود را در مجلات خارجی به چاپ رسانده و جامعه مخاطبین خود را گسترش دهند. به همین دلیل چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی طرفداران زیادی در ایران دارد.

مجلات خارجی در دسته های مختلفی قرار دارند. برخی از آن ها معتبر بوده و برخی دیگر از اعتبار بالایی برخوردار نمی باشند و می توان ادعا کرد که چاپ مقاله در آن ها سودی نخواهد داشت. اما در این بخش به مجلات معتبر خواهیم پرداخت. از معتبرترین مجلات خارجی می توان به مجلات isi، اسکوپوس و پابمد اشاره کرد. این مجلات در عرصه های مختلف فعالیت کرده و بهترین مقالات را به چاپ می رسانند. پس برای دسترسی به آن ها باید مقاله ای قابل توجه و سطح بالا در دست داشته باشید.