گروه پژوهشی اندیشمند سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
صفر تا صد آموزش مقاله نویسی ۱۳۹۸-۱۱-۲۳
آموزش مقاله - سبک در مقاله نویسی

آموزش مقاله - سبک در مقاله نویسی

به منظور آموزش مقاله موسسه اندیشمند اقدامه ارائه مطالبی در راستای صفر تا صد آموزش مقاله نویسی می نماید. در این بخش نیز به ارائه مقاله ای در ارتباط با سبک در مقاله نویسی پرداخته ایم. دانشمندان و مهندسان چه سزاوار آن باشند و چه نباشند، معمولاً به عنوان نویسندگان نه‌چندان ماهر شهرت یافته‌اند. هر فرد متوسطی که یک مقاله علمی را مطالعه می‌کند، با خواندن چند جمله اول سردرگم می‌شود.

دلیل اصلی پیچیدگی موضوع و سبک نگارش است که در آن داوران آگاه و باتجربه لحاظ شده اند. تعدادی از افراد حوزه ما شایسته این شهرت هستند، چرا که تعدادی از آنها برای  نوشتار صریح و آشکار ارزش قایل نبوده و یا نحوه رسیدن به آن را نمی‌دانند.

اگر تصور می‌کنید آنطور که دلتان می‌خواهد نویسنده خوبی نیستید، پس چه باید کرد؟ به طور ویژه چطور می‌توانید نگارش خود را برای انتشار  مقاله در یک مجله علمی تقویت کنید؟

سبک یک مفهوم چند لایه ای است و یادگیری نحوه بهبود سبک به معنی تسلط بر کلمات و دستور زبان و سپس جملات صحیح و در نهایت بند ها و پاراگراف‌های است که افکار پیچیده را بیان کرده و در آخر بیان یک کل سازمان یافته  است که منجر به افزایش غنای دانش علمی می‌شود (به فصل دو مراجعه کنید). اگر امر دشواری به نظر می‌رسد دلیل این است که واقعاً امر دشواری است. 

بخش عمده یادگیری نگارش خوب، وابسته به نوع یا ژانر است (دست کم در رابطه با نوشته های غیرداستانی). اما برخی از ابعاد نگارش یک مقاله علمی خوب مختص سبک علمی هستند. بنابراین بحث خود را با نگارش خوب به طور کلی و سبک علمی به طور خاص آغاز می‌کنم.

چند کتاب در مورد سبک 

در این راستا کتاب‌های متعددی وجود دارد که به خوانندگان کمک می‌کنند نویسندگان بهتری باشند. اغلب آنها بر کاربرد و دستور زبان تمرکز کرده و تأکید شدیدی بر قوانینی دارند که چندان حائز اهمیت نیستند. (اگرچه این اعتقاد ماهیت عمومی ندارد، اما ما در رابطه با دستور زبان دیدگاه منحصر به ‌فردی داریم.

ما معتقد به درستی و صحت هستیم، البته به شرط آن که منجر به بهبود یا افزایش سرعت درک مطلب توسط خواننده شود). سایر کتاب‌ها در سطوح بالاتر به بررسی سبک پرداخته اند. به ادامه به چند کتاب اشاره می شود.
به جرات می‌توان گفت بهترین و معروف‌ترین کتاب خود یاری با محوریت نگارش کتاب استرانک و وایت تحت عنوان ارکان سبک است.

هر چند یادداشت های ویلیام استرانک در حدود 100 سال پیش آغاز شد اما بعدها توسط ای.بی وایت بسط یافته و مورد ویرایش قرار گرفت و حدود 60 سال گذشته منتشر شد. خوب یا ید، استرانک و وایت در 50 سال گذشته پایه و اساس دروس انشا و نگارش دوران دبیرستان و اولین سال دانشگاه را در آمریکا بنیاد نهادند. 

برخی از توصیه های مندرج در کتاب استرانک و وایت حکم خرد و منطق متعارف نگارش هستند: حذف کلمات زاید، بیان ادعاها و استدلال های قطعی، ویژه، قاطع و صریح و عینی باشید؛ از کلمات واهی و خیالی استفاده نکنید. اما بخش عمده این کتاب کوچک با محوریت کاربرد و دستور زبان تاریخ گذشته شده و یا ماهیت سلیقه ای یافته و یا دیگر به عنون غلط و اشتباه شناخته می شود.

با این حال تنها به این دلیل که افراد زیادی به آن استناد می کنند ارزش مطالعه را دارد. این کتاب به خوبی نگارش یافته و بسیار جذاب است. اگر تنها یک کتاب وجود داشت که مطالعه آن برای نویسندگان بی‌تجربه تا متوسط مناسب بود، کتاب درسی دانشگاه جوزف ویلیام تحت عنوان سبک: آموزه هایی در مورد صراحت و ظرافت توصیه می شود. ولیام نه تنها معتقد به حذف واژه های زاید است، به شما در انجام این کار نیز کمک می کند.

در این کتاب تاکید اندکی بر کاربرد یا دستور زبان است؛ وی نشان می دهد که چطور جمله صریح و واضحی را بیان کرده و انواع جملات را در کنار هم قرار دهیم. در کتاب ویلیام تعدادی توصیه هایی که من عمدا آنها را نادیده بگیرم بسیار اندک است. 
در رابطه با نویسنده متوسطی که در صدد پیشرفت است، کتاب کلاسیک وییلم زیسنر تحت عنوان "در باب نگارش خوب" پیشنهاد می شود. اگرچه این کتاب حاوی همان توصیه های کتاب سبک ویلیامز است، زیستر به صورت گسترده در مورد پروژه نگارش غیرداستانی و آنچه که باعث تبدیل یک نگارش به نگارش بسیار خوب یا حتی عالی می شود صحبت می کند. زیستر در مقایسه با ویلیامز توصیه های عملی چندانی ارائه نمی دهد، اما بسیار الهام بخش است.

راهنمای نگارشی محبوب اخیر که می توان معرفی کرد، کتاب استون پینکر تحت عنوان معنی سبک است. این کتاب بین آموزش کاربرد و دستور زبان و نگارش به مثابه یک اثر هنری تعادل زیبایی ایجاد کرده است. پینکر به عنوان دانشمند شناختی و زبان شناس و نویسنده بسیار مشهور از اشاره به نتایج تصورات ذهنی برای حمایت از دیدگاه های خود هیچ واهمه ای ندارد.

وی نه تنها به مواردی که در حین نگارش مسئله ساز می شوند اشاره می کند بلکه چرایی آنها را نیز مطرح می سازد. 

کتابی که هیچ کسی نباید آن را مطالعه کند کتاب فرهنگ کاربرد انگلیسی مدرن هنری فاولر است؛ اسطوره انتقاد از دستور زبان که همیشه داعیه استانداردها و قوانین رو به زوال ادبیات آمریکا را دارد. فهرست طولانی وی شامل مجموعه قوانین اختیاری و غیرقابل توجیه است و رویکرد تجویزی وی برای استفاده بیش از آنکه موثر و کاربردی باشد آسیب رسان است.

بدون شک این کتاب ها به هر نویسنده ای برای بهتر شدن کمک می کنند. اما بهترین راه برای نویسنده خوب بودن، این است که خواننده خوبی باشیم. درست همانطور که کودکان زبان یاد می گیرند، ما با تقلید از نویسندگان خوب نگارش را یاد می گیریم. کپی پردازی و تقلید از سبک و رویکرد بهترین مقالات چه به صورت آگاهانه و چه به صورت ناآگاهانه بهترین روش برای نگارش مقالات علمی خوب است.

تنها با مطالعه نوشته های خوب و توجه به آنچه که مورد پسند شما قرار می گیرد بهترین روش برای دستیابی به گوشی است که می تواند در نوشته های خود هر چیز خوب یا بد را به راحتی تشخیص دهد.
و همین ما را به سمت سبک علمی رهنمون می سازد. سبکی که در مقالات علمی و مهندسی داوری شده به کار می رود، مختص این ژانر است و انتظارات و معیارهای کیفی مختص خود را دارد. بنابراین، توصیه هایی که در این راهنماهای نگارشی کلی ارائه می شوند باید در زمان نگارش علمی اندکی تغییر یابند (و گاهی کنار گذاشته شوند).

 سبک علمی

سبک های نگارشی متعدد هستند: ساده، کاربردی، کلاسیک، رمانتیک، اندیشمندانه، سخنرانی و سخن آرایی و موارد دیگر. بر اساس اظهارات تومس و تورنر، سبک نگارشی بر اساس نوع موضع نسبت به پنج موضع تعریف می شود:
- حقیقت: موضع فلسفی نویسنده در مورد حقیقت چیست و چگونه می توان آن را درک و بیان کرد؟
- ارائه: در شیوه ارائه، برای نویسنده (و خواننده) چه چیزی ارزش محسوب می شود؟
- صحنه: مدل انتقال افکار نویسنده به خواننده چگونه است؟
- مخاطب: خواننده مورد نظر نویسنده کیست؟ نویسنده چه تصوری در مورد خواننده دارد؟
- افکار و زبان: چه رابطه ای بین افکار نویسنده و زبانی که برای بیان آنها انتخاب شده است وجود دارد؟
هر سبکی بر اساس یکی از ویژگی های پنجگانه فوق متفاوت از دیگری است. بنابراین برای تبیین سبک علمی، در بخش زیر به تفصیل به بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

 حقیقت

سبک علمی معتقد به یک واقعیت کلی و عینی است که به صورت مستقل از نویسنده یا خواننده وجود خارجی دارد. در رابطه با این واقعیت یک حقیقت وجود دارد اما نمایان و آشکار نیست. رسیدن به این حقیقت نیازمند سختکوشی است و صرفا در انتهای این مسیر می توانیم در مورد درستی مدل های علمی خود صحبت کنیم نه صحت در معنای مطلق کلمه. با توجه به اینکه حقیقت مستقل از نویسنده و خواننده است، هر کسی که برای درک آن تلاش می کند، می تواند به این مهم دست یابد. نویسنده دارای دسترسی ویژه به حقیقت نیست و اگر خواننده نیز تلاش کند و به هر نحو در مورد آن بیندیشید می تواند به همان نتایج دست یابد. دانش علمی نه ابداع می شود و نه خلق؛ بلکه صرفا کشف می شود. بنابراین حتی بعد از اکتشاف آن، توسط سایر دانشمندان مورد بررسی قرار می گیرد.

ارائه

در اغلب سبک های نگارشی، ارزش صراحت و ظرافت، روشنی و جدیت هم توسط خواننده و هم توسط نویسنده تجلیل شده است. در سبک علمی، ارزشمندترین ویژگی ها شامل صحت، صراحت، وضوح، دقت و ظرافت هستند (بر اساس ترتیب).

صحت بدین معنی است که تمام ادعاهای علمی نوین قابل توجیه و بررسی هستند. نکته مقاله علمی، ادعای دانش جدید است. فقدان ادعا ارزش چندانی به مقاله نمی بخشد؛ ادعای بیش از حد منجر به زیر سوال رفتن شایستگی یا صداقت نویسنده می شود.

در مقاله دو عامل منجر به افراط در ادعا می شود: ادعا بر علیه حقایق و ادعاهایی که توسط حقایق حمایت نمی شوند. افزون بر این هر نوع ادعایی که بر اساس اطلاعات موجود در مقاله قابل بررسی نباشد، قابل حمایت نخواهد بود. بنابراین نه ادعای بیشینه و نه ادعای کمینه مناسب نیست و زبان اظهارات علمی باید به دقت انتخاب شود.

احراز صلاحیت برای صحت، تعیین دامنه آنچه که ادعا شده است ضرورت دارد. طفره رفتن امر پسندیده ای نیست اما تقریبا همیشه ضرورت دارد. احتمال آنکه مقاله شما آخرین واژه در این موضوع باشد بسیار اندک است.
صراحت بدین معنی است که مفهومی که توسط خواننده درک می شود همخوان با همان معنی مورد نظر نویسنده است. فقدان صراحت منجر به سرزنش نویسنده می شود، حتی اگر اشکال از جانب خواننده باشد. وضوح بدین معنی است، که اثر به آسانی و به سرعت قابل درک می باشد. 

بازخوانی یک متن در چند نوبت برای درک آن نشانه های است دال بر فقدان وضوح. اگر افکار نویسنده شفاف و واضح باشند، وضوح نیازمند دقت است. دقت نیازمند وضوح نیست اما تحت حمایت آن قرار دارد. وقتی مطلب نگارشی هم دقیق و هم واضح است، خواننده به آسانی و به سرعت معنی مورد نظر را درک می کند.

اصطلاحاتی که برای خواننده ماهیت عمومی و رایج دارند باعث افزایش شفافیت و وضوح می شود اما استفاده از کلمات اغراق آمیز برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران بدون شک دارای تاثیر معکوس خواهد بود.
نگارش دقیق به این دلیل برای ما ارزشمند است که ما برای وقت و زمان خود ارزش قائل هستیم.

توصیه حذف کلمات اضافی و زاید در چنین شرایطی در سبک علمی وارد وهله عمل می شود. اگر تصور می کنید یک کلمه اضافه ای است، آن را حذف کرده و بررسی کنید که آیا صراحت، دقت یا وضوح خدشه دار شده است یا خیر.
ظرافت به ندرت در مقالات علمی حاصل می آید اما قابل دسترسی است. در سایر سبک های نگارش، ظرافت به قیمت از دست رفتن صراحت و دقت حاصل می آید و باعث می شود جملات تعریفی زنده تر، ملموس تر و تاثیرگذار تر باشند اما بدون صفت یا حصار مناسب دقیق و صحیح نخواهد بود. در سبک علمی، ما ترجیح می دهیم لطافت، زیبایی و جذابیت را فدای صراحت و دقت کنیم.

صحنه یا چشم انداز

صحنه تجسم شده برای ارتباط بین نویسنده و خواننده، ارائه مطالب در جلسه علمی است. مخاطب در آنجا حضور دارد زیرا به موضوع شما علاقمند است و تا زمان اتمام گفته های شما از طرح سوالات خود پرهیز می کند. با این حال وظیفه شما این است که هر چه را که در فرآیند ارزیابی یاد گرفته اید به مخاطبان خود آموزش دهید.

صحنه یا چشم انداز نیازمند لحن رسمی و حرفه ای، عدم استفاده از واژگان مصطلح و واژگان شخصی است. اما هرگز در مقالات خود واژه ای را به کار نبرید که هرگز در گفتار به کار نمی برید. خواندن جملات با صدای بلند به شما کمک می کند از تطابق نوشته خود با این صحنه یا چشم انداز اطمینان حاصل کنید.

مخاطب

خوانندگان شما همچون مخاطبان یک سمپوزیوم فرضی هستند. آنها به موضوع شما علاقمند و با این حوزه نیز آشنا هستند، اگرچه لزوما جزئیات آن را نمی دانند. آنها دانشجویان و فارغ التحصیلان مشتاق و بازنشستگان بسیار باتجربه هستند. مخاطب می تواند شامل هر فردی باشد که یک نسخه از مجله ای را که مقاله شما در آن منشتر شده است انتخاب کرده و می خرد.

مخاطبان گاهی متخصصان یک حوزه تخصصی که شما در آن فعالیت می کنید هستند اما معمولا چنین نیست. مخاطبان افرادی هوشمند و مشتاق هستند و برای درک گفته های شما تلاش می کنند اما به شرط آنکه کار شما ارزش توجه آنها را داشته باشد. خواننده و نویسنده لازم و ملزوم همدیگر هستند.

اندیشه و زبان

در ذهن نویسنده هیچ فکر و اندیشه ای نیست که نتواند با انتخاب صحیح کلمات آن را به وضوح بیان و تفهیم نماید. زبان (شامل زبان ریاضیات) قادر به بیان هر چیزی حتی پیچیده ترین مفاهیم با دقت و صراحت کامل است. ممکن است نویسنده ادعا کند اولین کسی است که به این اندیشه جدید رسیده است، اما بعد از بیان کامل و صحیح آن، این فکر توسط هر شخصی قابل درک خواهد بود. نظریه های انیشتین در مورد نسبیت ویژه و کلی به نحو شگفت انگیزی اصیل و بدیع بوده و در واقع گواهی بر نبوغ بی نظیر وی بودند. اما بعد از بیان افکار خود، تمام این مطالب توسط هر دانشمند باصلاحیت و سخت کوش قابل بررسی و تایید بودند. 

سبک علمی مخالف با تجارب غیرملموس، اسرارآمیز و شخصی و منحصر به فرد است. احساسات و تخیلات در عرصه علم جایی ندارند. معمولا برای تعریف اصطلاحات و توافق در مورد معنی آنها تلاش های زیادی انجام می شود؛ به عنوان مثال تشکیل هیئت استانداردگذاری برای تدوین مجموعه لغات مقبول. استفاده آشفته و نامنظم از کلمات نشانی از تفکر آشفته و به هم ریخته است.

جهت دانلود فایل های آموزش مقاله به بخش دانلود ها و مقالات مراجعه نمایید و جهت شرکت در کلاس های آموزش مقاله نویسی با موسسه اندیشمند در ارتباط باشید.

نام نویسنده: سینا لطفی


   رای :
:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

نگارش پایان نامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای هر دانشجو امری ضروری می باشد. اما بسیاری از دانشجویان به دلیل عدم آشنایی با روند پایان نامه نویسی از انجام آن هراس ... [لینک]

چاپ مقاله در نشریات علمی یک پدیده زمان بر است که بستگی به نوع نشریه و مدت زمان داوری در آن دارد. در این بخش مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی را با یکدیگر بررسی خواهیم ... [لینک]

هنگامی که شما مقاله خود را برای یک نشریه علمی پژوهشی ارسال می کنید، مقاله شما پس از عبور از فرآیند داوری و در صورت اکسپت، گواهی پذیرش مقاله علمی پژوهشی را دریافت خواهد ... [لینک]


.
مقالات مرتبط
در نگارش و چاپ مقاله چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
نگارش مقاله علمی طرفداران زیادی در بین اساتید و دانشجویان دارد. در این بین رعایت نکات مهم در نگارش مقاله کمک بزر...
۱۳۹۹-۰۴-۱۸
مزایای چاپ مقاله در نشریات داخلی معتبر
چاپ مقاله در نشریات علمی معتبر داخلی یا خارجی در چند سال اخیر در میان دانشجویان و اساتید بسیار رواج پیدا کرده اس...
۱۳۹۹-۰۴-۰۸
مقاله علمی ترویجی – چاپ مقاله
مقالات علمی ترویجی، مقالاتی هستند که باعث افزایش اطلاعات خواننده در یک حیطه مشخص می شوند. این مقالات موضوع جدیدی...
۱۳۹۹-۰۳-۱۳
مقاله کنفرانسی و نحوه ارائه آن در کنفرانس
مقاله کنفرانسی مقاله ای است که به صورت شفاهی و در میان تعدادی از پژوهشگران در یک گردهمایی ارائه می شود. در این ب...
۱۳۹۹-۰۲-۲۷
استفاده از منابع معتبر در نگارش مقاله علمی
برای نگارش مقاله علمی باید از منابع تحقیق معتبر استفاده کنید. امروزه به دلیل وجود اینترنت منابع زیادی در دسترس ع...
۱۳۹۹-۰۲-۱۰
انتخاب عنوان مناسب برای مقاله علمی
عنوان مقاله یک عبارت چند کلمه ای است که نقش بسیار مهمی در مقاله دارد. در این متن به شما کمک می کنیم که عنوان مقا...
۱۳۹۹-۰۲-۰۹
راهنمای نگارش و چاپ مقاله
این روزها بازار مقاله نویسی بسیار داغ است و تمام دانشجویان و محققان تلاش می کنند تا با چاپ مقاله در نشریات معتبر...
۱۳۹۹-۰۲-۰۱
تشخیص نشریات معتبر و نامعتبر
دانشجو یا محقق مدت زمان زیادی صرف تحقیق و پژوهش می کند و دوست دارد نتایج آن را در غالب یک مقاله به چاپ برساند. چ...
۱۳۹۹-۰۱-۳۰
چگونه از پایان نامه خود مقاله استخراج کنیم؟
مقاله نویسی از محبوبیت بالایی در بین دانشجویان و محققان برخوردار است. سالانه تعداد زیادی مقاله علمی نوشته شده و ...
۱۳۹۹-۰۱-۲۷
ضرورت نگارش و چاپ مقاله علمی
نگارش مقاله علمی و چاپ آن در چند سال اخیر طرفداران زیادی در بین جوامع علمی پیدا کرده است. در این بخش ضرورت چاپ م...
۱۳۹۹-۰۱-۲۵
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
مقاله – بررسی بخش به بخش

برای بررسی یک مقاله داور باید از لحاظ علمی بسیار پخته باشد و در حیطه کاری خود اطلاعات کافی داشته و مسلط باشد تا بتواند یک قضاوت منصفانه انجام دهد. در اینجا به بررسی بخش به بخش یک مقاله توسط داوران ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
انجام پایان نامه کارشناسی ارشد با قیمت مناسب

پایان نامه کارشناسی ارشد یکی از مهم ترین وظایف دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشد.این امر نیازمند دانش و مهارت و زمان بالایی است و داشتن تجربه نیز در انجام پایان نامه ای جامع و کامل بسیار موث ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
منابع – اهمیت استناد به منابع

همانطور که می دانید قسمت منابع و مآخذ از قسمت های بسیار مهم یک پایان نامه است. اما ممکن است برای برخی از دانشجویان این سوال ایجاد شود که اهمیت این قسمت چیست؟ چرا و چگونه باید در پایان نامه ارجاع ده ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
اپلای و بورسیه تحصیلی

در سال 2010 در حدود 34 میلیون نفر در کانادا زندگی می کردند. کانادا به عنوان یک کشور دارای سه قشر بنیانگذار است: بومی، فرانسوی و انگلیسی. با این حال در طول تاریخ کشور مهاجرت همچنین نقش مهمی در ایجاد ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

همایش مجازی با محوریت فرصت فعالیت های دانشگاهی در دوران کرونا
اولین همایش کشوری در دوران کرونا با نام فصل نو، فصل نشاط علمی با همکاری دانشجویان علوم پزشکی و با محوریت فرصت فعالیت های دانشگاهی در این دوران به صورت مجازی برگزار خواهد شد. [...]
زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 99
کارنامه نتایج اولیه کنکور سراسری سال 99 بامداد یکشنبه 30 شهریور ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. [...]
نحوه پیشبرد پروژه های ارتباط با صنعت دانشگاه ها در روزهای کرونایی
مدیرکل دفتر ارتباط جامعه با صنعت وزارت علوم عنوان کرد: پروژه های ارتباط با صنعت دانشگاه ها به دلیل کرونا متوقف نخواهند شد. قراردادهایی که بین طرفین تنظیم می شود یک تعهد حقوقی اس [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری (Express Entry) یا ورود سریع

مهاجرت به کانادا برای افرادی که به دنبال کیفیت بهتر زندگی هستند، یکی از بهترین گزینه ها در جهان است. این امر فرصت های بسیاری برای پیشرفت شغلی و همچنین تقویت شخصی ایجاد می کند. در این بخش [...]


الزامات ویزای کانادا + عکس ویزای کانادا

ویزای کانادا

بسته به کشور محل اقامت شما ، اگر می خواهید به کانادا مراجعه کنید ، ممکن است نیاز به درخواست ویزای کانادا داشته باشید. در اینجا کشورهایی که برای س[...]


Humber College

دانشگاه هامبر با عنوان کالج هامبر، موسسه فناوری و یادگیری پیشرفته هامبر، در سال 1967 تأسیس شد. این دانشگاه به عنوان یک کالج عمومی با بودجه عمومی در آنتاریو در کشور کانادا فعالیت می کند. د[...]

مقاله علمی پژوهشی – چاپ مقاله علمی

چاپ مقاله در نشریات علمی یک پدیده زمان بر است که بستگی به نوع نشریه و مدت زمان داوری در آن دارد. در این بخش مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

[...]

مقاله علمی پژوهشی – چاپ مقاله

هنگامی که شما مقاله خود را برای یک نشریه علمی پژوهشی ارسال می کنید، مقاله شما پس از عبور از فرآیند داوری و در صورت اکسپت، گواهی پذیرش مقاله علمی پژوهشی را دریافت خواهد کرد.در این بخش نحوه[...]


چاپ مقاله علمی – چاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی

نشریات علمی پژوهشی داخلی اعتبار علمی بسیار بالایی دارند و چاپ مقاله در آن ها یک مزیت برای اساتید، دانشجویان و محققان به حساب می آید. در این بخش به نحوه چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی به صورت[...]

چگونه متوجه مرتبط بودن حیطه مقاله خود با حیطه نشریه شویم؟

اسکوپ نشریه بیان کننده اهداف و حیطه موضوعی آن نشریه است. چیزی که نشریه می خواهد به آن دست پیدا کرده و آن را به خوانندگان خود برساند.

[...]

یک ناشر چه مواردی را باید رعایت کند؟

ناشران نیز در کنار نویسندگان و سایر افراد که در تولید و چاپ یک کتاب یا مقاله مشارکت دارند، باید یک سری اصول اخلاقی مربوط به نشر را رعایت کنند تا مشکلی در کار به وجود نیاید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

نحوه نگارش پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

نگارش پایان نامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای هر دانشجو امری ضروری می باشد. اما بسیاری از دانشجویان به دلیل عدم آشنایی با روند پایان نامه نویسی از انجام آن هراس دارند. در این بخش ن[...]


هزینه و مزایای چاپ مقاله در نشریات علمی پژوهشی

نشریات علمی پژوهشی معتبرترین نشریات داخلی هستند که مقالات بسیار با کیفیت را به چاپ می رسانند. در این بخش به هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی و کیفیت مقالات چاپ شده در این نشریات خواهیم پرداخت.[...]


انجام پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد را می توان مهم ترین قسمت از تحصیلات در این مقطع به شمار آورد. در این بخش شما را با نحوه نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد آشنا خواهیم کرد تا بتوانید یک[...]

مرکز استنادی علوم جهان اسلام

مرکز استنادی علوم جهان اسلام با نام اختصاری ISC، سومین پایگاه استنادی معتبر برای چاپ مقالات به شمار می رود. چاپ مقاله ISC امتیازات زیادی برای محقق در بر دارد.

[...]

چه ژورنالی برای چاپ مقاله شما مناسب است؟

در سال های اخیر، چاپ مقاله در ژورنال های داخلی و خارجی طرفداران زیادی پیدا کرده است و دانشجویان و محققان در این عرصه به رقابت پرداخته اند. در این مقاله با ژورنال های معتبر برای چاپ مقاله [...]


چگونه مقالات علمی را رایگان دانلود کنیم؟

یکی از مشکلاتی که دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری با آن مواجه هستند، عدم دسترسی به مقالات و پایان نامه های انگلیسی به روز است. تعدادی سایت داخلی و خارجی وجود دارند که با دریافت مبلغ اندکی به[...]