گروه پژوهشی اندیشمند پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
نحوه امتیاز دهی و مصاحبه دکتری ۱۳۹۸-۰۸-۱۴
مصاحبه دکتری - شرایط و ضوابط

مصاحبه دکتری - شرایط و ضوابط

بیشتر برنامه های پذیرش در مقطع دکتری به نوعی شامل مصاحبه است.  این امر به دانشگاه شما (و شاید حتی سرپرست یا سوپروایزر) شما اجازه می دهد تا در مورد دکتری با جزئیات بیشتری صحبت کند و اطلاعات کافی از شما اخذ نموده و اطلاعات کافی به شما بدهد. بتبع تصمیم گیری مهمی پس از این مصاحبه صورت می گیرد که همه ما بهترین تصمیم را موفقیت در آن میدانیم.

چگونگی مصاحبه دکتری در کشورهای مختلف

آنها همچنین در مورد سوابق، اهداف و پروژه شما سؤال خواهند کرد. هنگامی که یک دانشگاه، شما را برای مصاحبه دعوت کرده است، یقیناً مطمئن است که شما می توانید یک دوره دکتری را بگذرانید. چیزی که اکنون آنها می خواهند ایجاد کنند این است که شما یکی را تکمیل خواهید کرد و اینکه بخش آنها مکان مناسبی برای انجام این کار است. این باعث می شود مصاحبه قسمت مهمی از برنامه PhD شما باشد. اما این بدان معنا نیست که باید از آن ترسید. در این صفحه می توانید بدانید که در یک مصاحبه دکتری چه اتفاقی می افتد.  این شامل مشاوره در مورد آماده شدن برای شما و استفاده بیشتر از تجربیات دیگر پذیرفته شدگان و متقاضیان موسسه اندیشمند است.

 

سوالات و مواردی که برای خوانندگان و متقاضیان مقطع دکتری ممکن است مطرح شود عبارتند از:

 • در مصاحبه دکتری چه اتفاقی می افتد؟
 • مصاحبه برای مواضع دکتری تبلیغی
 • مصاحبه برای پروژه های دکتری خود پیشنهادی
 • آماده شدن برای مصاحبه دکتری
 • از مصاحبه دکتری خود نهایت استفاده را ببرید
 •  

  در مصاحبه دکتری شما در کانادا، انگلستان و دیگر کشورهایی که برنامه مشابه دارند چه اتفاقی می افتد؟

  بسته به حوزه موضوع و شرایط برنامه شما، قالب مصاحبه دکتری می تواند متفاوت باشد. شما ممکن است جلوی پنل استخدام باشید. یا ممکن است شما فقط با سرپرست یا سوپروایزر خود در کافی شاپ دانشگاه ملاقات کرده و درمورد علایق تحقیقاتی خود صحبت کنید. این توصیف یک "مصاحبه استاندارد دکتری" را بسیار دشوار می کند. اما دو چیز هر دو قالب را با هم متحد می کند. هر یک به بحث در مورد علایق دانشگاهی ، دستاوردها و اهداف شما بستگی دارد. و این بحث مهم است ، هرچند که برگزار شود.

  بسته به قالب مصاحبه شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • جلسه رسمی پرسش و پاسخ در مقابل تابلوی استخدام کارشناسی ارشد.
  • ارائه، بر اساس پیشنهاد تحقیق شما یا حوزه تخصص شما.
  • بحث و گفتگو یک به یک با سوپروایزر شما.

  نهار غیررسمی با سوپروایزر آینده خود، سایر اعضای هیئت مصاحبه شما و / یا دانشجویان فعلی دکترا.
  فعالیتهای گوناگون "جهت گیری". این موارد ممکن است شامل بازدید از فضاهای تحقیقاتی و فرصت هایی برای گفتگو با کارکنان و دانشجویان باشد.

  زمان انجام مصاحبه دکتری

  همانطور که تصور می کنید ، طول مصاحبه دکتری با توجه به قالب آن متفاوت است. برخی مصاحبه ها شامل چندین فعالیت مؤلفه در طول یک روز است. شما می توانید به اعضای کمیته خود صبح بخیر بگویید، ناهار بخورید، به بخش خود مراجعه کنید و سپس برای مصاحبه رسمی آماده شوید. یا ممکن است شما فقط با سرپرست خود برای قهوه ملاقات کنید و ایده های خود را حدود یک ساعت با آنها در میان بگذارید.

  می توانید اطلاعات بیشتری درباره آنچه در شرایط مختلف و زمینه های مختلف انتظار دارید در زیر بخوانید.

  مصاحبه برای مواضع دکتری تبلیغی

  بیشتر مقاطع دکتری علوم، پزشکی و مهندسی پروژه های خاص و دارای اهداف از پیش تعریف شده هستند.
  آنها بطور معمول در گروهی انجام می گیرند که اهداف تحقیقاتی گسترده تری را دنبال می کنند، که دکترای شما سهم کوچکی (اما مهم) خواهد داشت.

  چنین پروژه هایی ممکن است از قبل تأمین اعتبار شود (به عنوان بخشی از بودجه آزمایشگاه یا کارگاه خود). یا ممکن است در صورت تأمین شرایط خاص ، پروژه تأمین اعتبار لازم را داشته باشد. (این موارد می تواند شامل جذب یک دانشجوی دکتری مناسب!) باشد.

  رزومه برای مصاحبه دکتری


  اهداف مصاحبه دکتری

  مصاحبه یکی از این پروژه ها باید اطمینان حاصل کند که متقاضی می تواند یک پروژه خاص را تکمیل کند. و این که آنها لیاقت بودجه موجود برای آن را دارند یا خیر.

  تصور کنید که یک دکترا نوع خاصی از پروتئین را تجزیه و تحلیل خواهد کرد. فقط یک دانشمند با استعداد ممکن است برای تکمیل این پروژه کافی نباشد. همچنین لازم است که در مورد پروتئین های مورد نظر و همچنین در مورد تجهیزات و تکنیک های لازم برای تجزیه و تحلیل آنها آگاهی داشته باشید.

  یا اینکه، در مورد یک پروژه علوم انسانی دیجیتال که شامل فهرست بندی معنایی نهفته یک بانک اطلاعاتی نشریات است. ممکن است در اینجا استادان عمومی ادبیات کافی نباشد. همچنین باید از این نوع بانک اطلاعاتی استفاده کنید. (و از نظر ایده آل بدانید که فهرست بندی معنایی نهفته چیست) این به معنای این نیست که شما قبل از شروع کار باید در موضوع تحقیق خود باشید. این عملکرد دکتری را به عنوان یک تمرین آموزشی آکادمیک شکست می دهد. اما شما باید به نوعی دانشجویی باشید که بتواند مهارت های لازم را در زمان موجود پرورش دهید. مصاحبه شما زمانی انجام می شود که دانشگاه تمام تلاش خود را برای اطمینان از این کار انجام دهد.

  قالب مصاحبه دکتری

  مصاحبه برای یک پروژه دکتری با بودجه یک فرایند رسمی خواهد بود. مؤلفه اصلی جلسات پرسش و پاسخ در مقابل تابلوی تعیین شده استخدام کارشناسی ارشد خواهد بود.


  این پنل یا کمیته معمولاً شامل سه یا چند نفر خواهد بود. آنها می توانند شامل موارد زیر باشند:

  سرپرست پروژه (یا سرپرستان) شما. آنها شایستگی علمی و شخصی شما را برای نقش ارزیابی می کنند.
  عضو دانشگاه یا کارکنان پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه. آنها به طور معمول هیئت رئیسه را اداره می کنند و اطمینان حاصل می کنند که مصاحبه به درستی انجام شده است. این شخص همچنین می تواند هر برنامه دکتری ساخت یافته ای را که ممکن است پروژه شما بخشی از آن باشد، نمایندگی و اداره کند.

  محقق اصلی برای گروه تحقیق آینده نگر شما. این دانشگاهی است که مسئولیت کلی آن تحقیقاتی است که دکترای شما در آن شرکت خواهد کرد. به طور معمول آنها سرپرست شما خواهند بود ، اما این ممکن است برای آزمایشگاه ها یا بخش های بزرگتر اتفاق نیفتد. اگر چنین است ، آنها ممکن است در مصاحبه شما شرکت کنند.

  یک نماینده بودجه. اگر بدن خارجی دکترای شما را تأمین کند ، ممکن است در مصاحبه شما حضور داشته باشد. این به طور معمول موردی برای دانشجویان نمی باشد که در شورای دانشجویان تحقیقاتی (که توسط دانشگاه ها اداره می شوند) باشد ، اما ممکن است برای سایر سازمان ها نیز اتفاق بیفتد.

  بخش عمده ای از مصاحبه شما شامل تابلویی است که از شما سؤال می کند و به جواب های شما گوش می دهد. اینها به سوابق تحصیلی، علایق و اهداف تحقیق شما متمرکز خواهد شد. همچنین ممکن است از شما دعوت شود قسمتهایی از برنامه دکتری را تعمیم دهید. ممکن است برخی از مصاحبه ها از شما بخواهند که ارائه ویژه تری داشته باشید و همچنین به سؤالات پاسخ دهید. این به طور معمول طولانی یا پیچیده نخواهد بود. ممکن است از شما خواسته شود تا از طریق طرح تحقیق خود با جزئیات بیشتری صحبت کنید، یا خلاصه ای از یک پروژه تحقیقاتی قبلی (مانند یک پایان نامه کارشناسی ارشد) ارائه دهید.

  پس از پایان دادن به سؤال خود در صفحه، از شما دعوت می شود تا سؤالات خود را مطرح کنید. این فرصتی برای نشان دادن اشتیاق شما به موضوع است و همچنین می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید.

  مصاحبه برای پروژه های دکتری خود پیشنهادی

  در برخی از موضوعات مانند: هنر، علوم انسانی و برخی علوم اجتماعی، پروژه های دکتری از پیش تعریف شده (و از قبل تأمین اعتبار) کمتر رایج است. البته همیشه اینطور نیست. تحقیقات هنری و علوم انسانی می تواند با تمرکز بر تجزیه و تحلیل مشترک بایگانی های گسترده، پروژه های عظیمی را در دست داشته باشند. بسیاری از شاخه های علوم اجتماعی نیز جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های طولانی مدت را انجام می دهند.

  با این وجود، اکثر دکتری در این زمینه ها به عنوان پروژه های اصلی هستند، که توسط دانشجوی پیشنهادی برای انجام آنها معرفی می شود. اگر این مورد برای پروژه شما باشد، شما معمولاً به جای یک سمت ویژه دکتری، به برنامه دکترا دانشگاهی متوسل می شوید. در صورت پذیرش، شما آزادی انجام تحقیقات مستقل خود را خواهید داشت. اما شما از منابع، آموزش و پشتیبانی موجود در برنامه خود بهره مند خواهید شد.

  اهداف این مصاحبه دکتری

  از آنجا که این پروژه ها و بودجه آنها از پیش تعریف نشده است، مصاحبه های آنها می توانند انعطاف پذیرتر باشند. لازم نیست تأیید کنید که مهارت های خاصی را که برای یک پروژه خاص لازم می باشد را دارید. یا اینکه شما دانشجویی هستید که لیاقت دانشجو بودن را دارید.

  اما این بدان معنا نیست که مصاحبه برای دکتری خود پیشنهادی، ساده تر از حالت اول است. در هر صورت، بررسی دقیق تری می تواند به پیشنهاد پروژه و مناسب بودن شما برای تحقیقات مستقل پرداخته شود.

  دانشگاه، خود این موضوع تحقیق را مشخص نکرده است. باید اطمینان حاصل شود که پروژه از دوام و اعتبار برخوردار است، شما می دانید چه عواملی در تکمیل آن نقش دارند و به اندازه کافی برای انجام آن اهمیت می دهید.

  قالب مصاحبه

  مصاحبه ها برای پروژه های دکتری خود پیشنهادی ممکن است غیررسمی تر باشد، اما همیشه اینگونه نیست.

  شما هنوز هم می توانید خود را در مورد برنامه خود در جلوی صفحه نمایش دهید. در این صورت ، تجربه شما مانند آنچه در بالا برای پروژه های تبلیغاتی بیان شده است ، خواهد بود.

  یا، ممکن است شما به سادگی دعوت شده باشید تا با سوپروایزر خود گپ بزنید. این می تواند در دفتر آنها یا در یک مکان غیر رسمی در پردیس دانشگاه رخ دهد.

  اهمیت چنین جلسه ای را دست کم نگیرید. یک مصاحبه آرام ممکن است جدی تر به نظر برسد. با این حال، بحثی که در این زمینه ایجاد می شود، همچنان نقش مهمی در ارزیابی پتانسیل شما برای مطالعه دکتری را ایفا خواهد کرد. ممکن است سرپرست شما نیازی به ارزیابی شایستگی شما برای یک پروژه خاص نداشته باشد، اما آنها هنوز هم باید اطمینان داشته باشند که شما دانش و مهارت لازم برای انجام تحقیقات در زمینه آنها را دارید. به همان اندازه ممکن است بودجه در دسترس نباشد، اما سرپرست آینده نگر شما هنوز در نظر دارد سه سال (یا بیشتر) از وقت و تلاش خود را برای هدایت پروژه خود و کمک به توسعه شما سرمایه گذاری کند.

  اینکه آیا با یک سرپرست چت می کنید یا در جلوی میز کار می نشینید، می توانید انتظار داشته باشید مدتی را در بحث پیشنهاد تحقیق خود بگذرانید. این ممکن است شامل سوالات و پاسخ های رسمی باشد یا ممکن است به سادگی شامل "صحبت کردن" از آنچه شما نوشتید باشید. اطمینان حاصل کنید که با محتوای آن پیشنهاد آشنا هستید و آماده باشید تا در مورد جزئیات بیشتر با سوپروایزر خود صحبت کنید.

  سوالات دیگر ممکن است به کارهای قبلی شما، اهداف شغلی و دلایل شما برای انجام دکتری معطوف شود.

  مصاحبه های غیررسمی بعید است که ارائه دهند. با این وجود، ممکن است شما هنوز هم دعوت شده باشید که آزادانه در مورد علایق دانشگاهی خود صحبت کنید یا یک بررسی کلی از تحقیقات پژوهشی قبلی ارائه دهید.

  اگر فرصتی برای تخصیص بودجه به پروژه شما (از طریق دوره دانشجویی شورای تحقیق یا موارد مشابه) وجود داشته باشد، این ممکن است در مصاحبه شما مورد بحث قرار گیرد. در بیشتر موارد بودجه مبتنی بر شایستگی است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که آماده صحبت کردن در مورد ارزش خاص پروژه خود هستید.

  آماده شدن برای مصاحبه دکتری

  هر طوریکه مصاحبه دکتری شما شکل بگیرد، باید با دقت آن را آماده کنید. حتی یک بحث غیررسمی تر به جنبه های کار قبلی شما می پردازد و پیشنهاد تحقیق فعلی شما را مورد بررسی قرار می دهد. بررسی این مواد از قبل به شما امکان می دهد تا با اطمینان درباره آنها صحبت کنید.

  در ادامه چند روش خوب برای آماده سازی برای مصاحبه دکتری وجود دارد:

  • پیشنهاد می گردد تحقیق خود را مرور کنید - اگر یک پیشنهاد تحقیق را به عنوان بخشی از برنامه دکتری ارائه داده اید، مطمئن شوید کهبه آن موضوع اشضراف کامل دارید. به احتمال زیاد از شما دعوت می شود تا در این مصاحبه در مورد این سند و موضوع بحث کنید. آماده باشید تا با جزئیات بیشتری در مورد برنامه ها و ایده های خود صحبت کنید. همچنین باید بتوانید از ادعاهایی که مطرح کرده اید دفاع کنید.
  • کارهای آکادمیک قبلی خودتان را دوباره بخوانید - شانس خوبی وجود دارد که مصاحبه شما روی تجربه کارشناسی و کارشناسی ارشد شما تأثیر بگذارد. اگر متقاضی یک پروژه مشخص هستید ، این به پنل اجازه می دهد تا اهمیت مطالعات قبلی شما را بررسی کند. اگر پروژه خود را پیشنهاد می کنید، بحث در مورد سوابق تحصیلی شما می تواند به پیشرفت منافع و اشتیاق شما برای دکتری کمک کند. شما در مورد هر یک از این کارهای قبلی مورد بررسی قرار نمی گیرید، اما آپدیت کردن خودتان مفید است.
  • تحقیقات فعلی سوپروایزر خود را بخوانید – هر چه دکتری شما را انتخاب می کند، منطقی است که با آنچه سرپرست شما در حال حاضر کار می کند، آشنا شوید. این نشان می دهد که شما چشم انداز کار با آنها را جدی می گیرید. نیازی به گفتن نیست، این همچنین ثابت می کند که شما ماهیت کارهایی را که انجام می دهید درک می کنید! اگر نمی دانید سرپرست شما کیست، به برخی از تحقیقاتی که در حال حاضر در آزمایشگاه یا بخش آینده خود انجام می شود، نگاهی بیندازید.
  • به تحقیقات کنونی دیگران در زمینه خود بنگرید - با همین تعبیر، منطقی است که درباره وضعیت فعلی بورس تحصیلی در حوزه خود فکر کنید. به یاد داشته باشید: یک دکترا باید یک تحقیق اصلی باشد. اطمینان حاصل کنید که می دانید چه چیزی منحصر به فرد و اصلی در مورد شما خواهد بود.
  • جزئیات پروژه یا برنامه خود را بررسی کنید - این ممکن است واضح به نظر برسد، اما نمی توان از آن غافل شد. اگر متقاضی موقعیت تبلیغی هستید، حتماً آن را از بیرون بشناسید. بدانید اهداف آن چیست. بدانید چه شخص دیگری (غیر از سرپرست شما) در تحقیق شرکت می کند. در مورد هر سرمایه دار خارجی اطلاع داشته باشید. همین امر در مورد برنامه دکتری که "میزبان" یک دکتری خود پیشنهادی باشد نیز صدق می کند. دریابید که تحقیقات دیگر در حال حاضر در آنجا انجام می شود. دانشجویان گذشته و حال را پیدا کنید. بررسی کنید چه آموزش و توسعه ای در دسترس است.
  • هرگونه ارائه مطالب را تمرین کنید - اگر از شما خواسته شده باشد که یک ارائه را تهیه کنید، حتماً آن را تمرین کنید. این امر به ویژه در صورتی که با صحبت های عمومی آشنا نیستید بسیار مفید است.

  نام نویسنده: رضا درویشی نیا


     رای :
  :این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

  آخرین مقالات

  همانطور که در مقالات گذشته تاکید کردیم، استخراج کتاب از پایان نامه فواید بسیاری برای دانشجو دارد و سطح علمی او را ارتقاء می دهد. در این متن به نکاتی خواهیم پرداخت که ر ... [لینک]

  نوشتن پروپوزال پایان نامه یکی از مهم ترین کارها برای هر دانشجویی است. پروپوزال یک طرح کلی از پژوهشی است که شما قصد انجام آن را در قالب پایان نامه و یا رساله دارید. هرچ ... [لینک]

  دانشگاه آلبرتا که در سال 1908 تأسیس شده است یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است. این برنامه با تمرکز عمده در تحقیقات کاربردی و گسترش کارها ساخته شده است. کلاس ها در همان سال ... [لینک]


  .
  مقالات مرتبط
  دانشگاه Alberta - معرفی و امتیاز برای پذیرش
  دانشگاه آلبرتا که در سال 1908 تأسیس شده است یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است. این برنامه با تمرکز عمده در تحقیقات کا...
  ۱۳۹۸-۰۸-۲۲
  معرفی دانشگاههای کانادا - تحصیل در کانادا
  در صفحه حاضر به معرفی تمام دانشگاههای ...
  ۱۳۹۸-۰۸-۲۱
  دانشگاه و کالج چه تفاوتی دارند؟ - کانادا
  قبل از اینکه ما به دانشگاه ها و کالج های موجود در کانادا بپردازیم لازم است تا فرق بین این دو را بدانیم....
  ۱۳۹۸-۰۸-۱۸
  نحوه امتیاز دهی و مصاحبه دکتری
  بیشتر برنامه های پذیرش در مقطع دکتری به نوعی شامل مصاحبه است.  این امر به دانشگاه شما (و شاید حتی سرپر...
  ۱۳۹۸-۰۸-۱۴
  مقاطع تحصیلی در کانادا - پیش از دکتری
  در مقاله قبلی به معرفی انواع مقطع دکتری در کانادا پرداخته شد. حال در این مقاله به معرفی انواع مقطع تحصیلی پیش از...
  ۱۳۹۸-۰۸-۱۱
  مدرک دکتری - اعتبار سنجی مدرک دکتری کشورهای خارجی
  ...
  ۱۳۹۸-۰۸-۰۸
  شرایط اقامت در کانادا
  تابستان از حدود ژوئن تا سپتامبر به طول می انجامد و هوا از دامنه گرم تا داغ نوسان دارد و دمای روز بین 20 تا 30 در...
  ۱۳۹۸-۰۶-۱۰
  شرایط زندگی در کانادا
  کانادا دومین کشور بزرگ روی زمین است و مساحت 10 میلیون کیلومتر مربع (3.9 کیلیون مایل مربع)  را دارا می باشد....
  ۱۳۹۸-۰۵-۳۰
  موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
  انجام مقاله

  انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

  ۱۳۹۷-۰۵-۱۷

  محبوب ترین مقالات
  نگارش بخش نتایج در مقاله نویسی

  دانش جویان و محققین گرامی جهت نگارش مقاله و اخذ پذیرش و در انتها چاپ مقاله خود می بایست کاملا با نحوه انجام مقاله آشنا باشید. در این مقالات به صورت سری آموزش نحوه نگارش بخش های مختلف مقاله صورت می ... [لینک]

  محبوب ترین مقالات
  استخراج و چاپ مقاله

  با توجه به نیاز برخی دوستان در تفکیک فرمت مقاله و پایان نامه در این مقاله به بیان کلی در ارتباط با ساختار مقاله و ساختار پایان نامه می پردازیم و نیز این مساله که چگونه میتوان از دل یک پایان نامه مق ... [لینک]

  محبوب ترین مقالات
  انجام پروپوزال و پايان نامه ارشد و دکتری

  برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، مهمترین چیزطرح پیشنهادی پایان نامه (پروپوزال) است. طرح پیشنهادی پایان نامه یک طرح کلی از کار تحقیقاتی است که می خواهید در مقاله یا پایان نامه خود انجام دهید.این یک نق ... [لینک]

  آخرین فهرست مقالات
  اپلای و بورسیه تحصیلی

  در سال 2010 در حدود 34 میلیون نفر در کانادا زندگی می کردند. کانادا به عنوان یک کشور دارای سه قشر بنیانگذار است: بومی، فرانسوی و انگلیسی. با این حال در طول تاریخ کشور مهاجرت همچنین نقش مهمی در ایجاد ... [لینک]

  موسسه اندیشمند

  با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

  لیست اخبار

  نیاز سنجی قبل از جذب دانشجو
  نماینده مجلس گفت: ما از وزارت صنعت درخواست می کنیم که اجازه دهد دانش آموزان و دانشجویان در محیط های کار واقعی مشغول به کارآموزی شوند. [...]
  بهترین راه برای معدوم کردن اجساد حیوانات آزمایشگاهی
  یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: مناسب ترین راه برای از بین بردن اجساد حیوانات آزمایشگاهی سوزاندن آن ها در کوره های استاندارد است. دانشگاه متولی بهداشت است و کاری بر [...]
  میزان اشتغال دانش آموختگان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است
  معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم عنوان کرد: میانگین درصد اشتغال فارغ التحصیلان در سال جاری بیش از 3 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. [...]

  در باره ما

  هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

  دانشگاه Alberta - معرفی و امتیاز برای پذیرش

  دانشگاه آلبرتا که در سال 1908 تأسیس شده است یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است. این برنامه با تمرکز عمده در تحقیقات کاربردی و گسترش کارها ساخته شده است. کلاس ها در همان سال تأسیس با ثبت نام 45 [...]


  معرفی دانشگاههای کانادا - تحصیل در کانادا

  در صفحه حاضر به معرفی تمام دانشگاههای [...]


  دانشگاه و کالج چه تفاوتی دارند؟ - کانادا

  قبل از اینکه ما به دانشگاه ها و کالج های موجود در کانادا بپردازیم لازم است تا فرق بین این دو را بدانیم.

  [...]

  ملاک های انتخاب موضوع برای پژوهش

  برای انجام پژوهش در قالب طرح های پژوهشی، مقاله و یا پایان نامه در ابتدا لازم است که یک موضوع مناسب داشته باشیم. موضوعی که کاربردی بوده و ارزش صرف زمان و هزینه را داشته باشد. برای انتخاب م[...]


  بعد از ریجکت مقاله چه اتفاقی خواهد افتاد؟

  وقتی مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، باید منتظر جواب آن ها بمانید. در برخی مواقع مقاله شما پذیرفته نخواهد شد. اگر این اتفاق افتاد، چه کاری باید انجام دهید؟

  [...]

  چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری

  یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است.

  [...]

  یک ناشر چه مواردی را باید رعایت کند؟

  ناشران نیز در کنار نویسندگان و سایر افراد که در تولید و چاپ یک کتاب یا مقاله مشارکت دارند، باید یک سری اصول اخلاقی مربوط به نشر را رعایت کنند تا مشکلی در کار به وجود نیاید.

  [...]

  دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

  این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

  [...]

  چگونه به یک داور متخصص تبدیل شویم؟

  برای رسیدن به موفقیت در دنیای علم، محققان تازه کار همیشه به دنبال فرصتی برای نمایش دانش، مهارت ها و جسارت خود هستند. یکی از گام های کلیدی برای فتح قله موفقیت در این زمینه، داوری تخصصی است[...]

  برای استخراج پایان نامه از کتاب رعایت چه نکاتی لازم است؟

  همانطور که در مقالات گذشته تاکید کردیم، استخراج کتاب از پایان نامه فواید بسیاری برای دانشجو دارد و سطح علمی او را ارتقاء می دهد. در این متن به نکاتی خواهیم پرداخت که رعایت آن ها هنگام تبد[...]


  چند نکته برای نوشتن یک پروپوزال خوب

  نوشتن پروپوزال پایان نامه یکی از مهم ترین کارها برای هر دانشجویی است. پروپوزال یک طرح کلی از پژوهشی است که شما قصد انجام آن را در قالب پایان نامه و یا رساله دارید. هرچه برنامه ریزی بهتری [...]


  چگونگی تبدیل پایان نامه به کتاب

  تبدیل پایان نامه به کتاب یکی از کارهایی است که به ارتقاء علمی دانشجو کمک زیادی می کند. اغلب پایان نامه ها فقط در کتابخانه دانشگاه باقی مانده و مورد توجه قرار نمی گیرند. دانشجویان مقاطع ار[...]

  چگونگی رفع تشابه با استفاده از سامانه های مشابهت یاب

  پدیده سرقت علمی مساله ای بسیار ناخوشایند است. به این معنی که شخصی از ایده و نوشته های شما بدون اجازه استفاده کرده و آن را به نام خود ثبت کند. این موضوع تا قبل از به وجود آمدن سیستم های مش[...]


  شش راه برای پیدا کردن مقالات دسترسی آزاد در نشریات الزویر

  ما در الزویر در حال افزایش تعداد نشریات دسترسی آزاد خود بوده ایم و در حال حاضر 56 نشریه دسترسی آزاد منتشر می کنیم. همچنین به نیابت از جامعه و همکاران ناشر خود میزبان 91 نشریه است. ممکن اس[...]


  مگا ژورنال چیست و چه تفاوتی با ژورنال های سنتی دارد؟

  اصطلاح مگا ژورنال در محافل علمی زیاد به گوش می خورد. مگا ژورنال عموما به نشریاتی گفته می شود که یک سری معیار خاص را دنبال می کنند. اولین و معروف ترین مگا ژورنال پلاس وان (PLOS ONE) نام دا[...]