گروه پژوهشی اندیشمند جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۹
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
نگارش مقاله از پایان نامه ۱۳۹۸-۰۵-۱۵
چاپ مقاله ISI از پایان نامه

چاپ مقاله ISI از پایان نامه

نگارش مقاله از پایان نامه در نشریات ISI و معتبر  JCR  بسیار رقابتی است. حتی اگر شما اولین مانع ( یافتن موضوع مناسب) را نیز پشت سر بگذارید و یک ایده و یا یک تحقیق ارزشمند تولید کنید، سپس چگونه می خواهید آن را طوری جمع بندی نمایید که توجه داوران را جلب نماید؟ هیچ فرمول ساده ای برای انتشار مقاله (چاپ مقاله) وجود ندارد، انتظارات سردبیران می تواند بین حوزه های موضوعی متغیر باشد. اما برخی چالش ها وجود دارند که تمام نویسندگان دانشگاهی با آن ها مواجه خواهند شد. شما چگونه باید به بازخورد داور عکس العمل نشان دهید؟ راه صحیحی برای ساختار بندی یک مقاله وجود دارد؟ و آیا شما باید همیشه خود را با اصلاح و ارسال مجدد آزار دهید؟ ما از سردبیران نشریات معتبر با پیشینه های مختلف در مورد نکاتی برای انتشار مقاله سوالاتی پرسیده ایم.

چگونه مقاله خود را در یک نشریه دانشگاهی چاپ کنیم: نکات ارزشمند از طرف سردبیران

مراحل نوشتن مقاله

1. بر روی موضوعی تمرکز کنید که منطقی پیش رود.

قبل از اینکه مقاله را بنویسید مدتی را صرف تفکر در مورد منطق ارائه کنید. وقتی می نویسید، به جای اینکه به ترتیب زمانی آزمایشاتی که انجام داده اید، بر روی داستانی که روند آن منطقی است متمرکز شوید.

2. هم زمان با نوشتن مقاله ، ویرایش نکنید.

یک فایل در کامپیوتر شخصی خود باز کنید و تمام سر فصل ها و زیر مجموعه های آن ها را داخل فایل بریزید و سپس زیر هر کدام از سر فصل ها را با مطالبی که می خواهید پر کنید. وقتی به هدف روزانه خود (مثلا 500 کلمه در روز) رسیدید، نوشتن را متوقف کرده و ادامه آن را به روز بعد موکول کنید. اگر در حال نوشتن هستید و لغت درست و مناسب به ذهنتان خطور نمی کند نگران نباشید. مثلا اگر می خواهید به فیل اشاره کنید اما اسم آن را یادتان نمی آید، بنویسید حیوان بزرگ با بینی دراز و از آن عبور کنید، وقتی که لغت درست را به یاد آوردید بازگردید و آن را اصلاح کنید. فقط بنویسید و اصلاح نکنید، در غیر این صورت رشته کار از دست شما خارج می شود.

3. استدلال های خود را مانند یک سوزن در انبار کاه دفن نکنید.

اگر شخصی در اتوبوس از شما بخواهد که مقاله خود را به سرعت برایش توضیح دهید، آیا می توانید آن را به زبان روزمره و خیلی واضح توضیح دهید؟ این دلیل واضح باید در مقدمه شما و در پاراگراف ابتدایی مقاله ظاهر شود. خواننده را مجبور نکنید درست مانند گشتن به دنبال سوزن در انبار کاه به دنبال دلیل شما بگردد، زیرا این مسئله بسیار آزار دهنده است. همچنین اطمینان حاصل کنید که این استدلال در تمام بخش ها آورده شود و تمام فرضیه ها را به یکدیگر پیوند دهد.

4. از یک همکار درخواست کنید کار شما را بررسی کند.

یکی از مشکلاتی که سردبیران مجلات با آن ها رو به رو هستند مقالاتی است که بد نوشته شده اند. این موضوع ممکن است به این دلیل باشد که زبان اول نویسنده انگلیسی نیست و نویسنده به خود زحمت نداده است که آن را مرور و اصلاح کند.

5. یک نقد یا یک پاسخ منتشر کنید.

نوشتن نقد راه خوبی برای منتشر شدن است، به ویژه برای افرادی که در ابتدای راه ابن حرفه هستند. یک شانس است که برای نوشتن یک مطلب برای نشریه تمرین کنید و یک نسخه رایگان از کتابی که می خواهید به دست آورید. ما بیشتر نقد منتشر می کنیم تا مقاله، پس همواره به دنبال داور هستیم.

برخی نشریات، از جمله نشریه ما، پاسخ به مقالاتی که در نشریه مشابه چاپ شده بودند را منتشر می کند. سردبیران تقریبا علاقه دارند که پاسخ های مقالات گذشته را منتشر کنند زیرا این کار بحث برانگیز است.

6. خوانندگان بین المللی را فراموش نکنید.

ما با نویسندگانی مواجه می شویم که از آمریکا و یا انگلیس هستند و فکر می کنند که همه با سیستم آمریکا و انگلیس آشنا هستند. به این دلیل که ما یک نشریه بین المللی هستیم، به نویسندگانی نیاز داریم که محتوای بین المللی آشنا باشند.

7. تلاش نکنید رساله دکترای خود را در یک مقاله 6000 کلمه ای جا دهید.

گاهی اوقات افراد می خواهند یکباره همه چیز را بنویسند و چندین هدف را نشانه گیری کنند. اما این روش اصلا جواب نمی دهد. نویسندگانی که تجربه بیشتری دارند، برای یک پروژه دو الی سه مقاله می نویسند و در هر کدام یکی از جنبه های خاص کار خود را استفاده می کنند.

کار خود را ارسال کنید.

8. نشریه مناسب را انتخاب کنید.

بررسی کنید که مقاله شما در حیطه مجله ای باشد که مقاله را برای آن ارسال می کنید. این موضوع خیلی واضح به نظر می رسد اما اگر از تعداد مقالات نامناسبی که برای مجلات ارسال می شود مطلع شوید، متعجب خواهید شد. اگر نام هیچ یک از اعضای هیئت سردبیران را تشخیص ندهید نشانه بدی است. مقالات چند شماره آخر مجله را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مقالاتی مشابه موضوع مقاله شما و با همان کیفیت در آن منتشر می شود.

9. همیشه روند درست را برای ارسال مقاله طی کنید.

اکثر اوقات نویسندگان به جای اینکه ده دقیقه صرف مطالعه راهنمای نویسندگان کنند، زمان زیادی را تلف می کنند و پروسه را طولانی می کنند، درصورتی که اصلا نیاز نیست.

10. چکیده خود را در کاور لتر تکرار نکنید.

ما در کاور لتر به دنبال این می گردیم که شما فکر می کنید مهمترین و جذاب ترین قسمت مقاله شما کدام قسمت است، و چرا فکر می کنید که این مقاله برای مجله مناسب است. نیازی نیست که چکیده را تکرار کنید و یا خیلی وارد جزئیات مقاله شوید، زیرا ما خود مقاله را خواهیم خواند. کاور لتر جایی است برای تصویری از طرح کلی، به علاوه سایر اطلاعاتی که می خواهید به ما بدهید.

11. یکی از دلایل رایج برای ریجکت نقص در محتوا است.

اطمینان حاصل کنید که جایگاه تحقیق شما در میان سایر تحقیق ها، و اینکه چه کمبودهایی را رفع می کند واضح باشد. یکی از دلایل رایج برای پذیرفته نشدن مقاله پس از داوری تخصصی نقص در محتوا و یا عدم وضوح اهمیت تحقیق است.

12. در روش شناسی خود اغراق نکنید.

به نظر می رسد که در حال حاضر تشریح علمی یک متد رایج است، پس نویسندگان ادعا کرده اند بسیاری از مقالات ارسال شده مطابق این روش است. اگرچه، با بررسی های دقیق تر، استاندارد محدودتری برای داده ها مشخص شد. چندین مصاحبه در یک کافه به عنوان تشریح علمی به حساب نمی آیند. در مورد ماهیت و حیطه جمع آوری داده های خود و همچنین استفاده از تئوری شفاف باشید. اگر یک بینش تئوری برای تحلیل های شما مناسب است، در استدلال ها و متن خود از آن استفاده کنید.

با بازخوردها کنار بیایید.

13. مستقیما (و با آرامش) به نظرات داوران پاسخ دهید.

وقتی بعد از اصلاحات، مجددا مقاله را ارسال می کنید، خلاصه ای از تغییراتی که به تناسب پیشنهادات داوران اعمال کرده اید را نیز ضمیمه آن کنید. به واقعیت پایبند باشید و گزافه گویی نکنید. به محض اینکه بازخوردهای داوران را ریافت کردید به آن ها پاسخ ندهید. آن را بخوانید، چند روز در مورد آن فکر کنید، در مورد آن با سایرین گفتگو کنید، و سپس به آن پاسخ دهید.

14. اصلاح و ارسال مجدد: تسلیم نشوید.

تعداد زیادی از نویسندگان که نامه "اصلاح و ارسال مجدد را دریافت می کنند تسلیم می شوند. اما بسیاری از نویسندگان که دست نوشته آن ها نیاز به اصلاح کلی دارد تا زمانی که مقاله آن ها منتشر شود تسلیم نمی شوند. احمقانه است که از موانع سخت عبور کنید و سپس تسلیم شوید.

15. قابل قبول است که داوران را با دلایل و توجیهات مناسب به چالش بکشید.

اگر توجیه خوبی دارید، قابل قبول است که پیشنهادات داور را نپذیرید، و یا محترمانه با او گفتگو کرده و دلایل صحیح نبودن اظهارات او را عنوان کنید. یک توضیح منطقی توسط سردبیران پذیرفته خواهد، به ویژه وقتی که مشخص باشد شما تمام بازخوردها را مطالعه کرده و برخی از آن ها را پذیرفته اید.

16. به زمان چاپ مقاله خود فکر کنید.

امتیاز برخی نشریات نسبت به سایر نشریات بیشتر است و این موضوع ریسک پذیرفته نشدن مقاله شما را بالا می برد. نویسنده باید به این فکر کند که آیا نیاز دارد مقاله اش هرچه زودتر منتشر شود یا خیر، زیرا این روند در برخی از نشریات طولانی تر است. بعضی نشریات، وقتی مقاله را پذیرش می کنند آن را در وبسایت نشریه نیز قرار می دهند. اگر شما برای یک مصاحبه کاری آماده می شوید و نیاز دارید که نشان دهید کار ما قابل انتشار است، این موضوع مهم است.

17. به یاد داشته باشید: وقتی مقالات منتشر شده را می خوانید فقط نسخه تمام شده را می بینید.

انتشار مقاله در نشریات معتبر برای هر شخصی چالش برانگیز است، اما شاید برای سایر مردم آسان تر به نظر رسد. وقتی شما مقالات منتشر شده را می خوانید، فقط نسخه آخر را می خوانید. نه پیش نویس اولیه، نه اصلاح و ارسال مجدد، نه هیچ نسخه ابتدایی، و نه هیچ یک از کست ها را نخواهید دید.

نام نویسنده: سینا لطفی


   رای :
:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

آگاهی از هزینه ها پیش از مهاجرات به کانادا می تواند در برنامه ریزی برای زندگی در این کشور کمک کننده باشد. بدین منظور موسسه اندیشمند اقدام به ارائه قیمت اقلام ضروری برا ... [لینک]

مهندسی برق یکی از رشته های مهم و پر طرفدار شاخه مهندسی است که با طراحی، کاربرد و توسعه سیستم های الکتریکی در ارتباط است. انجام پایان نامه و به ویژه پایان نامه برخی رشت ... [لینک]

اغلب دانشجویان باور دارند که انجام پایان نامه یکی از سخت ترین وظایف دوران تحصیل است و از انجام دادن آن وحشت دارند. استفاده از یک مشاور به شما کمک می کند تا این مرحله ر ... [لینک]


.
مقالات مرتبط
ملاک های انتخاب موضوع برای پژوهش
برای انجام پژوهش در قالب طرح های پژوهشی، مقاله و یا پایان نامه در ابتدا لازم است که یک موضوع مناسب داشته باشیم. ...
۱۳۹۸-۰۸-۱۲
بعد از ریجکت مقاله چه اتفاقی خواهد افتاد؟
وقتی مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، باید منتظر جواب آن ها بمانید. در برخی مواقع مقاله شما پذیرفته نخو...
۱۳۹۸-۰۷-۲۹
چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری
یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است....
۱۳۹۸-۰۶-۲۸
نوشتن مقاله مروری را از کجا شروع کنیم؟
اگر به وبسایت IEEE سر بزنید، یک ایده کلی در مورد نوشتن ریویو خواهید گرفت. اما اگر تعدادی مقاله برای نشریات IEEE ...
۱۳۹۸-۰۶-۲۷
چاپ مقاله در نشریات خارجی
نشریات خارجی دو نوع هستند. نشریات دارای ضریب تاثیر یا ایمپکت دار و نشریات بدون ضریب تاثیر یا بدون ایمپکت. در این...
۱۳۹۸-۰۶-۲۵
چاپ مقاله در نشریه مناسب
پیدا کردن یک نشریه مناسب و قابل اعتماد برای چاپ مقاله کمی دشوار است. در این متن شما را در پیدا کردن یک نشریه خوب...
۱۳۹۸-۰۶-۱۳
دلیل اصلی پذیرش یک مقاله چیست؟
فاکتورهای زیادی وجود دارند که شما باید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید پذیرش مقاله خود را از نشریه مورد نظر دریاف...
۱۳۹۸-۰۶-۰۶
نکاتی برای پذیرش مقاله علمی در نشریه دلخواه شما
دو نوع نشریه وجود دارد. نشریاتی که بیش از هر چیز به پول شما اهمیت می دهند و نشریاتی که بیش از هر چیز به اطلاعاتی...
۱۳۹۸-۰۶-۰۲
تعریف مقاله پژوهشی و مزایای آن
یک مقاله علمی پژوهشی از انواع رایج نوشته های دانشگاهی است. نویسنده باید در مقالات علمی پژوهشی اطلاعاتی را در مور...
۱۳۹۸-۰۵-۲۸
چگونه اولین مقاله خود را چاپ کنیم؟
امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک ...
۱۳۹۸-۰۵-۲۶
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
تفاوت چکیده و مقدمه

اگر به دنبال مقاله ای هستید تا بتوانید تفاوت دقیق چکیده و مقدمه را درک کنید، این مقاله کاملا برای شما مناسب است. پس مقاله را بخوانید و مطالبی که باید در مورد این تفاوت بدانید را پیدا کنید. ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
نگارش و چاپ مقاله

انجام مقاله به شما اجازه می دهد که افکار و ایده های خود را به طور منطقی مرتب، خوانا و قابل فهم کنید. مقاله ها اصولا با مقدمه ای از ایده ی اصلی مقاله شروع می شوند و با متن اصلی ادامه پیدا می کنند و ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
داوری مقالات – انواع داوری

مقالات به منظور چاپ در نشریات مورد قضاوت قرار گرفته و داوری می شوند. این داوری به منظور بالا بردن دقت مقاله و کمک به ارتقای آن است. در اینجا انواع روش ها در داوری مقالات را به شما معرفی خواهیم کرد. ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
اپلای و بورسیه تحصیلی

در سال 2010 در حدود 34 میلیون نفر در کانادا زندگی می کردند. کانادا به عنوان یک کشور دارای سه قشر بنیانگذار است: بومی، فرانسوی و انگلیسی. با این حال در طول تاریخ کشور مهاجرت همچنین نقش مهمی در ایجاد ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

راه اندازی 5 مرکز فناوری در دانشگاه امیرکبیر
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: در 5 دانشکده  امیرکبیر 5 مرکز نوآوری تاسیس می شود. [...]
ثبت نام در دوره سیزدهم آزمون پزشکی از کارشناسی از دی ماه آغاز خواهد شد
جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از کارشناسی برای سال تحصیلی 1400-1399 در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشخص شد. ثبت نام در سیزدهمین دوره پذیرش این آزمون از اول دی ماه سال جاری آغاز خواهد [...]
تا به حال بیش از 37 هزار نفر در کنکور ارشد سال 99 شرکت کرده اند
مشاور عالی سازمان سنجش عنوان کرد: تا به حال 37 هزار نفر داوطلب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 و نیز المپیاد علمی دانشجویی شده اند. [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

مهاجرت به کانادا

آگاهی از هزینه ها پیش از مهاجرات به کانادا می تواند در برنامه ریزی برای زندگی در این کشور کمک کننده باشد. بدین منظور موسسه اندیشمند اقدام به ارائه قیمت اقلام ضروری برای زندگی در کشور کانا[...]


هزینه های زندگی در مراکز استانهای کانادا(بخش دوم)

اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور امروزه دغدغه بسیاری از ایرانیان شده است، منجمله دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند. بنابراین آگاهی تقریبی از هزینه ها می تواند بسی[...]


معرفی استان های کانادا و هزینه زندگی در آن ها(بخش اول)

مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای آن امروزه یکی از دغدغه افرادی شده است که قصد عزیمت از کشور را دارند. به همین دلیل موسسه اندیشمند اقدام به ارائه کلیه مشخصات و نیاز های لازم برای مهاجرت به کان[...]

ملاک های انتخاب موضوع برای پژوهش

برای انجام پژوهش در قالب طرح های پژوهشی، مقاله و یا پایان نامه در ابتدا لازم است که یک موضوع مناسب داشته باشیم. موضوعی که کاربردی بوده و ارزش صرف زمان و هزینه را داشته باشد. برای انتخاب م[...]


بعد از ریجکت مقاله چه اتفاقی خواهد افتاد؟

وقتی مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، باید منتظر جواب آن ها بمانید. در برخی مواقع مقاله شما پذیرفته نخواهد شد. اگر این اتفاق افتاد، چه کاری باید انجام دهید؟

[...]

چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری

یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است.

[...]

یک ناشر چه مواردی را باید رعایت کند؟

ناشران نیز در کنار نویسندگان و سایر افراد که در تولید و چاپ یک کتاب یا مقاله مشارکت دارند، باید یک سری اصول اخلاقی مربوط به نشر را رعایت کنند تا مشکلی در کار به وجود نیاید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

چگونه به یک داور متخصص تبدیل شویم؟

برای رسیدن به موفقیت در دنیای علم، محققان تازه کار همیشه به دنبال فرصتی برای نمایش دانش، مهارت ها و جسارت خود هستند. یکی از گام های کلیدی برای فتح قله موفقیت در این زمینه، داوری تخصصی است[...]

معرفی رشته برق و انجام پایان نامه در این رشته

مهندسی برق یکی از رشته های مهم و پر طرفدار شاخه مهندسی است که با طراحی، کاربرد و توسعه سیستم های الکتریکی در ارتباط است. انجام پایان نامه و به ویژه پایان نامه برخی رشته های مهندسی از جمله[...]


ارائه مشاوره برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری

اغلب دانشجویان باور دارند که انجام پایان نامه یکی از سخت ترین وظایف دوران تحصیل است و از انجام دادن آن وحشت دارند. استفاده از یک مشاور به شما کمک می کند تا این مرحله را راحت تر طی کنید.[...]


تفاوت نحوه انجام پایان نامه معماری با سایر رشته ها

پایان نامه یا طراحی نهایی یکی از قسمت های مهم در رشته معماری است. در این رشته دانشجویان مقاطع کارشناسی نیز موظف به ارائه پایان نامه هستند. پایان نامه های رشته معماری اغلب بر محور طراحی یک[...]

چگونه مقالات علمی را رایگان دانلود کنیم؟

یکی از مشکلاتی که دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری با آن مواجه هستند، عدم دسترسی به مقالات و پایان نامه های انگلیسی به روز است. تعدادی سایت داخلی و خارجی وجود دارند که با دریافت مبلغ اندکی به[...]


چگونگی رفع تشابه با استفاده از سامانه های مشابهت یاب

پدیده سرقت علمی مساله ای بسیار ناخوشایند است. به این معنی که شخصی از ایده و نوشته های شما بدون اجازه استفاده کرده و آن را به نام خود ثبت کند. این موضوع تا قبل از به وجود آمدن سیستم های مش[...]


شش راه برای پیدا کردن مقالات دسترسی آزاد در نشریات الزویر

ما در الزویر در حال افزایش تعداد نشریات دسترسی آزاد خود بوده ایم و در حال حاضر 56 نشریه دسترسی آزاد منتشر می کنیم. همچنین به نیابت از جامعه و همکاران ناشر خود میزبان 91 نشریه است. ممکن اس[...]