گروه پژوهشی اندیشمند دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۳
تلفن : 66492504,88927214
سفارش سریع
نگارش مقاله از پایان نامه ۱۳۹۸-۰۵-۱۵
چاپ مقاله ISI از پایان نامه

چاپ مقاله ISI از پایان نامه

نگارش مقاله از پایان نامه در نشریات ISI و معتبر  JCR  بسیار رقابتی است. حتی اگر شما اولین مانع ( یافتن موضوع مناسب) را نیز پشت سر بگذارید و یک ایده و یا یک تحقیق ارزشمند تولید کنید، سپس چگونه می خواهید آن را طوری جمع بندی نمایید که توجه داوران را جلب نماید؟ هیچ فرمول ساده ای برای انتشار مقاله (چاپ مقاله) وجود ندارد، انتظارات سردبیران می تواند بین حوزه های موضوعی متغیر باشد. اما برخی چالش ها وجود دارند که تمام نویسندگان دانشگاهی با آن ها مواجه خواهند شد. شما چگونه باید به بازخورد داور عکس العمل نشان دهید؟ راه صحیحی برای ساختار بندی یک مقاله وجود دارد؟ و آیا شما باید همیشه خود را با اصلاح و ارسال مجدد آزار دهید؟ ما از سردبیران نشریات معتبر با پیشینه های مختلف در مورد نکاتی برای انتشار مقاله سوالاتی پرسیده ایم.

چگونه مقاله خود را در یک نشریه دانشگاهی چاپ کنیم: نکات ارزشمند از طرف سردبیران

مراحل نوشتن مقاله

1. بر روی موضوعی تمرکز کنید که منطقی پیش رود.

قبل از اینکه مقاله را بنویسید مدتی را صرف تفکر در مورد منطق ارائه کنید. وقتی می نویسید، به جای اینکه به ترتیب زمانی آزمایشاتی که انجام داده اید، بر روی داستانی که روند آن منطقی است متمرکز شوید.

2. هم زمان با نوشتن مقاله ، ویرایش نکنید.

یک فایل در کامپیوتر شخصی خود باز کنید و تمام سر فصل ها و زیر مجموعه های آن ها را داخل فایل بریزید و سپس زیر هر کدام از سر فصل ها را با مطالبی که می خواهید پر کنید. وقتی به هدف روزانه خود (مثلا 500 کلمه در روز) رسیدید، نوشتن را متوقف کرده و ادامه آن را به روز بعد موکول کنید. اگر در حال نوشتن هستید و لغت درست و مناسب به ذهنتان خطور نمی کند نگران نباشید. مثلا اگر می خواهید به فیل اشاره کنید اما اسم آن را یادتان نمی آید، بنویسید حیوان بزرگ با بینی دراز و از آن عبور کنید، وقتی که لغت درست را به یاد آوردید بازگردید و آن را اصلاح کنید. فقط بنویسید و اصلاح نکنید، در غیر این صورت رشته کار از دست شما خارج می شود.

3. استدلال های خود را مانند یک سوزن در انبار کاه دفن نکنید.

اگر شخصی در اتوبوس از شما بخواهد که مقاله خود را به سرعت برایش توضیح دهید، آیا می توانید آن را به زبان روزمره و خیلی واضح توضیح دهید؟ این دلیل واضح باید در مقدمه شما و در پاراگراف ابتدایی مقاله ظاهر شود. خواننده را مجبور نکنید درست مانند گشتن به دنبال سوزن در انبار کاه به دنبال دلیل شما بگردد، زیرا این مسئله بسیار آزار دهنده است. همچنین اطمینان حاصل کنید که این استدلال در تمام بخش ها آورده شود و تمام فرضیه ها را به یکدیگر پیوند دهد.

4. از یک همکار درخواست کنید کار شما را بررسی کند.

یکی از مشکلاتی که سردبیران مجلات با آن ها رو به رو هستند مقالاتی است که بد نوشته شده اند. این موضوع ممکن است به این دلیل باشد که زبان اول نویسنده انگلیسی نیست و نویسنده به خود زحمت نداده است که آن را مرور و اصلاح کند.

5. یک نقد یا یک پاسخ منتشر کنید.

نوشتن نقد راه خوبی برای منتشر شدن است، به ویژه برای افرادی که در ابتدای راه ابن حرفه هستند. یک شانس است که برای نوشتن یک مطلب برای نشریه تمرین کنید و یک نسخه رایگان از کتابی که می خواهید به دست آورید. ما بیشتر نقد منتشر می کنیم تا مقاله، پس همواره به دنبال داور هستیم.

برخی نشریات، از جمله نشریه ما، پاسخ به مقالاتی که در نشریه مشابه چاپ شده بودند را منتشر می کند. سردبیران تقریبا علاقه دارند که پاسخ های مقالات گذشته را منتشر کنند زیرا این کار بحث برانگیز است.

6. خوانندگان بین المللی را فراموش نکنید.

ما با نویسندگانی مواجه می شویم که از آمریکا و یا انگلیس هستند و فکر می کنند که همه با سیستم آمریکا و انگلیس آشنا هستند. به این دلیل که ما یک نشریه بین المللی هستیم، به نویسندگانی نیاز داریم که محتوای بین المللی آشنا باشند.

7. تلاش نکنید رساله دکترای خود را در یک مقاله 6000 کلمه ای جا دهید.

گاهی اوقات افراد می خواهند یکباره همه چیز را بنویسند و چندین هدف را نشانه گیری کنند. اما این روش اصلا جواب نمی دهد. نویسندگانی که تجربه بیشتری دارند، برای یک پروژه دو الی سه مقاله می نویسند و در هر کدام یکی از جنبه های خاص کار خود را استفاده می کنند.

کار خود را ارسال کنید.

8. نشریه مناسب را انتخاب کنید.

بررسی کنید که مقاله شما در حیطه مجله ای باشد که مقاله را برای آن ارسال می کنید. این موضوع خیلی واضح به نظر می رسد اما اگر از تعداد مقالات نامناسبی که برای مجلات ارسال می شود مطلع شوید، متعجب خواهید شد. اگر نام هیچ یک از اعضای هیئت سردبیران را تشخیص ندهید نشانه بدی است. مقالات چند شماره آخر مجله را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مقالاتی مشابه موضوع مقاله شما و با همان کیفیت در آن منتشر می شود.

9. همیشه روند درست را برای ارسال مقاله طی کنید.

اکثر اوقات نویسندگان به جای اینکه ده دقیقه صرف مطالعه راهنمای نویسندگان کنند، زمان زیادی را تلف می کنند و پروسه را طولانی می کنند، درصورتی که اصلا نیاز نیست.

10. چکیده خود را در کاور لتر تکرار نکنید.

ما در کاور لتر به دنبال این می گردیم که شما فکر می کنید مهمترین و جذاب ترین قسمت مقاله شما کدام قسمت است، و چرا فکر می کنید که این مقاله برای مجله مناسب است. نیازی نیست که چکیده را تکرار کنید و یا خیلی وارد جزئیات مقاله شوید، زیرا ما خود مقاله را خواهیم خواند. کاور لتر جایی است برای تصویری از طرح کلی، به علاوه سایر اطلاعاتی که می خواهید به ما بدهید.

11. یکی از دلایل رایج برای ریجکت نقص در محتوا است.

اطمینان حاصل کنید که جایگاه تحقیق شما در میان سایر تحقیق ها، و اینکه چه کمبودهایی را رفع می کند واضح باشد. یکی از دلایل رایج برای پذیرفته نشدن مقاله پس از داوری تخصصی نقص در محتوا و یا عدم وضوح اهمیت تحقیق است.

12. در روش شناسی خود اغراق نکنید.

به نظر می رسد که در حال حاضر تشریح علمی یک متد رایج است، پس نویسندگان ادعا کرده اند بسیاری از مقالات ارسال شده مطابق این روش است. اگرچه، با بررسی های دقیق تر، استاندارد محدودتری برای داده ها مشخص شد. چندین مصاحبه در یک کافه به عنوان تشریح علمی به حساب نمی آیند. در مورد ماهیت و حیطه جمع آوری داده های خود و همچنین استفاده از تئوری شفاف باشید. اگر یک بینش تئوری برای تحلیل های شما مناسب است، در استدلال ها و متن خود از آن استفاده کنید.

با بازخوردها کنار بیایید.

13. مستقیما (و با آرامش) به نظرات داوران پاسخ دهید.

وقتی بعد از اصلاحات، مجددا مقاله را ارسال می کنید، خلاصه ای از تغییراتی که به تناسب پیشنهادات داوران اعمال کرده اید را نیز ضمیمه آن کنید. به واقعیت پایبند باشید و گزافه گویی نکنید. به محض اینکه بازخوردهای داوران را ریافت کردید به آن ها پاسخ ندهید. آن را بخوانید، چند روز در مورد آن فکر کنید، در مورد آن با سایرین گفتگو کنید، و سپس به آن پاسخ دهید.

14. اصلاح و ارسال مجدد: تسلیم نشوید.

تعداد زیادی از نویسندگان که نامه "اصلاح و ارسال مجدد را دریافت می کنند تسلیم می شوند. اما بسیاری از نویسندگان که دست نوشته آن ها نیاز به اصلاح کلی دارد تا زمانی که مقاله آن ها منتشر شود تسلیم نمی شوند. احمقانه است که از موانع سخت عبور کنید و سپس تسلیم شوید.

15. قابل قبول است که داوران را با دلایل و توجیهات مناسب به چالش بکشید.

اگر توجیه خوبی دارید، قابل قبول است که پیشنهادات داور را نپذیرید، و یا محترمانه با او گفتگو کرده و دلایل صحیح نبودن اظهارات او را عنوان کنید. یک توضیح منطقی توسط سردبیران پذیرفته خواهد، به ویژه وقتی که مشخص باشد شما تمام بازخوردها را مطالعه کرده و برخی از آن ها را پذیرفته اید.

16. به زمان چاپ مقاله خود فکر کنید.

امتیاز برخی نشریات نسبت به سایر نشریات بیشتر است و این موضوع ریسک پذیرفته نشدن مقاله شما را بالا می برد. نویسنده باید به این فکر کند که آیا نیاز دارد مقاله اش هرچه زودتر منتشر شود یا خیر، زیرا این روند در برخی از نشریات طولانی تر است. بعضی نشریات، وقتی مقاله را پذیرش می کنند آن را در وبسایت نشریه نیز قرار می دهند. اگر شما برای یک مصاحبه کاری آماده می شوید و نیاز دارید که نشان دهید کار ما قابل انتشار است، این موضوع مهم است.

17. به یاد داشته باشید: وقتی مقالات منتشر شده را می خوانید فقط نسخه تمام شده را می بینید.

انتشار مقاله در نشریات معتبر برای هر شخصی چالش برانگیز است، اما شاید برای سایر مردم آسان تر به نظر رسد. وقتی شما مقالات منتشر شده را می خوانید، فقط نسخه آخر را می خوانید. نه پیش نویس اولیه، نه اصلاح و ارسال مجدد، نه هیچ نسخه ابتدایی، و نه هیچ یک از کست ها را نخواهید دید.


:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

گزارش مطالعات پژوهشی معمولا از فرمت IMRAD (مقدمه، روش ها، نتایج، و مباحثه) پیروی می کنند. این فرمت حاوی مولفه های الزامی یک مقاله علمی است. ... [لینک]

امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک شغل خوب پیدا کنند. در این مقاله شما را در این مقوله راه ... [لینک]

انواع زیادی مقالات علمی پژوهشی وجود دارد. خیلی مهم است که بدانید کدام یک از این مقالات مورد نیاز شما است، زیرا هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در زیر به چند نوع را ... [لینک]


ارسال نظر :

.
مقالات مرتبط
چگونه اولین مقاله خود را چاپ کنیم؟
امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک ...
۱۳۹۸-۰۵-۲۶
نگارش مقاله از پایان نامه
نگارش مقاله از پایان نامه در نشریات ISI و معتبر  JCR  بسیار رقابتی است. حتی اگر شما اولین...
۱۳۹۸-۰۵-۱۵
مجله مناسب برای مقاله شما
وقتی تصمیم گرفتید دست نوشته خود را برای یک نشریه ارسال کنید، باید به چند فاکتور توجه کنید تا بتوانید مناسب ترین ...
۱۳۹۸-۰۵-۱۴
اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه
تهیه یک یا چند مقاله علمی از پایان نامه، ارزش پایان نامه را بیشتر می کند. زیرا نو بودن تحقیقات و مطالب به دست آم...
۱۳۹۸-۰۵-۰۳
گرفتن پذیرش مقاله از مجلات علمی پژوهشی داخلی
از جمله خدماتی که موسسه پژوهشی اندیشمند ارائه می دهد اخذ پذیرش از مجلات علمی پژوهشی داخلی است. مجلات علمی پژوهشی...
۱۳۹۸-۰۴-۳۱
چاپ رایگان مقاله عمران
تیم پژوهشی اندیشمند طبق قراردادی با یک نشریه مهندسی عمران به نگارش و اخذ پذیرش و چاپ رایگان مقاله های محققین در ...
۱۳۹۸-۰۴-۱۶
نحوه چاپ مقاله در نشریه بین المللی
بسیاری از شما مقالات خود را در نشریات مختلف که ملی یا بین المللی بوده اند منتشر کرده اید. اگر تا به حال مقاله ای...
۱۳۹۸-۰۳-۰۴
پنج نوع مقاله که نشریات علمی آن ها را چاپ می کنند
به یاد داشته باشید که نشریات انواع مختلفی دارند و در حوزه های متفاوتی فعال هستند. در این مقاله به تعدادی از انوا...
۱۳۹۸-۰۱-۳۱
چکیده نویسی مقاله علمی
یاد بگیرید که پژوهش های علمی را چگونه بخوانید و یادداشت برداری کنید و در مورد اطلاعات ارائه شده نظر دهید. ...
۱۳۹۷-۱۲-۱۹
پذیرش مقاله علمی پژوهشی
نگارش مقاله پس از چاپ مقاله ارزش خود را می یابد و متخخصین در اندیشمند به شما یاری می رسانند تا به راحتی و با متد...
۱۳۹۷-۱۲-۰۹
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
روند چاپ کتاب در انتشارات وایلی

چاپ کتاب در Wiley : این یکی از هیجان انگیزترین لحظه ها است. یک ایده جدید برای کتابی دارید که فکر می کنید می تواند تغییر بزرگی در رشته شما به وجود آورد. اولین مرحله برای رسیدن از ایده به کتاب   ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
مراحل چاپ مقاله ISI (نگارش عنوان مقاله)

عنوان مقاله می بایست به طور کامل بیانگر مقاله نگارش شده باشد. عنوان اولین توصیف از مقاله شما در دید خواننده می باشد که باید جلب توجه نماید. حتما مد نظر داششته باشید که اولین بیننده مقاله شما داوران ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
Doi  چیست و چگونه برای رفرنس دهی در مقالات استفاده می گردد؟

Doi مخفف کلمه Digital Object Identifier می باشد و یک رشته از اعداد، حروف و نماد ها می باشد که جهت شناسایی یک مقاله یا یک متن در سطح اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. Doi در خدمات خود را به ناشران ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
آشنایی با مجلات علمی

مجلات علمی دارای بخش های مختلفی هستند  و با توجه به این منظور که نگارش مقاله، چاپ مقاله و اکسپت مقاله در مجلات مناسب علمی منوط بر شناخت کامل مجله از نظر رویکرد، ساختار و... می باشد. لذا جهت آش ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

راه اندازی سامانه ای برای تکریم ارباب رجوع
معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور اعلام کرد: میز خدمت الکترونیک این دانشگاه در هفته دولت راه اندازی خواهد شد. [...]
راه اندازی دانشگاه ها و پژوهشگاه های مشترک
قائم مقام وزیر علوم اعلام کرد: آئین نامه راه اندازی تعدادی دانشگاه، دانشکده و پژوهشگاه مشترک با دانشگاه های معتبر دنیا توسط هیئت دولت تصویب شد. [...]
اخذ مجوز از وزارت علوم و وزارت اطلاعات
رئیس دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرد: با توجه به تاسیس کمیته جذب نخبگان داخلی و خارجی، هماهنگی هایی با وزارت علوم انجام داده ایم تا بتوانیم اساتید خارجی را برای کوتاه مدت استخدام ک [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

چگونه اولین مقاله خود را چاپ کنیم؟

امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک شغل خوب پیدا کنند. در این مقاله شما را در این مقوله راهنمایی خواهیم کرد.[...]


نگارش مقاله از پایان نامه

نگارش مقاله از پایان نامه در نشریات ISI و معتبر  JCR  بسیار رقابتی است. حتی اگر شما اولین مانع ( یافتن موضوع مناسب) را نیز پشت سر بگذارید و یک ایده و یا یک تحقیق ار[...]


مجله مناسب برای مقاله شما

وقتی تصمیم گرفتید دست نوشته خود را برای یک نشریه ارسال کنید، باید به چند فاکتور توجه کنید تا بتوانید مناسب ترین مجله را انتخاب کنید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

چگونه به یک داور متخصص تبدیل شویم؟

برای رسیدن به موفقیت در دنیای علم، محققان تازه کار همیشه به دنبال فرصتی برای نمایش دانش، مهارت ها و جسارت خود هستند. یکی از گام های کلیدی برای فتح قله موفقیت در این زمینه، داوری تخصصی است[...]


ارسال و انتشار مقاله در مجلات علمی

این متن به شما کمک می کند که در مورد منتشر کردن مقاله در مجلات علمی اطلاعات کسب کنید. نشریه مناسبی پیدا کنید و شانس خود را افزایش دهید.

[...]

چگونگی انجام پروپوزال دکتری

چگونه یک پروپوزال (طرح پیشنهادی) پژوهشی بنویسیم؟ یکی از رایج ترین سوالاتی است که توسط دانشجویان دکتری پرسیده می شود. برای پاسخ به این سوال دانستن موارد زیر مهم است.

[...]

پنج نکته برای جمع بندی مناسب پایان نامه

نوشتن یک جمع بندی خوب برای موفقیت پایان نامه ما حیاتی است. زیرا این قسمت آخرین بخشی است که خواننده می خواند و شانس نهایی شما برای اثرگذاری روی خواننده است. در این متن پنج نکته اساسی را بر[...]


ساختار پایان نامه کارشناسی ارشد

ممکن است هر دانشگاهی مطالبات خاص خود را داشته باشد. اما ساختار کلی برای نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد به صورت زیر است که دانشجویان می توانند با رعایت آن یک پایان نامه خوب نگارش کنند.&nbs[...]

چگونه تحقیق خود را در نیچر منتشر کنیم؟

نشریات ماهانه نیچر (Nature) دارای بالاترین ضریب تاثیرهای موجود هستند. اعتبار بالای این نشریات جوایز زیادی برای نویسندگان آن ها به ارمغان آورده است، اما به این معنی است که رقابت در نشریات [...]


ده موتور جستجوگر برتر برای جستجوی مقالات و تحقیقات علمی و دانشگاهی

اگر شما به دنبال مقالات و مطالب علمی و دانشگاهی هستید این سایت ها می توانند کمک ارزشمندی به شما بکنند. جستجو و تحقیق یکی از مراحل سخت نوشتن مقاله علمی است. یک مقاله ای که توسط تحقیقات خوب[...]


معرفی نشریات معتبر در زمینه شیمی

اگر شما در رشته شیمی تحصیل می کنید و یا از اساتید و پژوهشگران این رشته هستید، بهتر است که با مجلات معتبر در این زمینه آشنا باشید تا از مطالب آن ها استفاده کنید و از اخبار و پیشرفت های اخی[...]

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

در این مقاله قصد داریم شما را با مزایای تحصیل و زندگی در ک[...]


چاپ کتاب در Wiley

چاپ کتاب در Wiley : این یکی از هیجان انگیزترین لحظه ها است. یک ایده جدید برای کتابی دارید که فکر می کنید می تواند تغییر بزرگی در رشته شما به وجود آورد. اولین مرحله برای رسیدن از ایده به ک[...]


چاپ کتاب در اشپرینگر

چاپ کتاب و نویسنده شدن در اسپرینگر (Springer)

انتخاب ناشر مناسب یکی از مهم ترین تصمیمات یک نویسنده است. در اندیشمند، موفقیت نویسندگان ما مهمترین قسمت از کاری اس[...]